Mobil Haziran 4, 2022 10:48

Galaxy A Serisi Ucuz Katlanabilir Bir Telefon Geliyor!

Galaxy A Serisi Ucuz Katlanabilir Bir Telefon Geliyor!

Henüz sızan bazı bilgilere göre Samsung, Galaxy A serisi ucuz bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Telefon bu yıl çıkış yapabilir.

Samsung, Galaxy Z serisiyle birlikte katlanabilir telefon segmentinde mutlak hakim olarak görünüyor. Huawei son dönemde P50 Pocket ile büyük bir atağa kalkıp Samsung’u zorlamaya başladı. P50 Pocket ayrıca son çeyrek itibariyle Huawei’in pazar payını önemli ölçüde artırdı. Öte yandan diğer Android üreticileri bir bir akıllı telefon segmentine giriş yapıyor. Pazar payı kaybetmek istemeyen Samsung bu yıl içerisinde en önemli hamlelerinden birini gerçekleştirebilir. İddiaya göre Samsung mevcut katlanabilir telefonlara kıyasla çok daha ucuz bir model geliştiriyor. Bu telefon bir dönem Galaxy Z Fold Lite olarak isimlendirilmişti. Fakat bu iddiaların üzerinden uzun zaman geçti. Yeni bir rapora göre bu telefon Galaxy A serisi altında ucuz bir seçenek olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Galaxy A Serisi Ucuz Katlanabilir Telefon Geliyor

Telefonun Galaxy A serisi altında konumlandırılacağı iddiası kulağa başta garip geliyor. Zira şirketin katlanabilir telefonları konumlandırdığı bir serisi zaten var. Fakat Lite takılı bir telefona kullanıcıların her zaman için ön yargılı yaklaştığını biliyoruz.

Telefonun teknik özellikleri hakkında şu an için hiçbir veri bulunmuyor. 1.000 $’ın altında fiyatlandırılacak telefon, mevcut Galaxy Z Fold 3 ile kıyaslandığında her açıdan kırpılmış bir katlanabilir telefon olacak. Uygun fiyatlı katlanabilir telefonda daha düşük çözünürlüklü ekran ve Snapdragon 7xx serisi bir işlemci görmemiz muhtemel.

Samsung, mevcut durumda en çok satan ve genç kullanıcılardan epey bir ilgi gören Galaxy Z Flip 3’ün ucuz bir versiyonunu duyurduğunda işte o zaman katlanabilir telefon segmentinde dengeleri alt üst eder.

Samsung Katlanabilir Telefon Alanında Farkı Açtı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.