Xiaomi Haziran 3, 2022 11:48

Küçük Ekranlı Xiaomi Amiral Gemisi Modeli Geliyor

Küçük Ekranlı Xiaomi Amiral Gemisi Modeli Geliyor

Xiaomi’den yeni telefonlar gelmeye devam ediyor. Şimdi ise küçük ekranlı Xiaomi amiral gemisi modeli üzerinde çalışmalar başlanmış.

Çin’in günden güne büyüyen yıldızı Xiaomi yeni modeller üzerinde çalışmalarına başlamış durumda. Son gelen bilgiler göre küçük ekranlı Xiaomi amiral gemisi modeli üzerinde çalışılıyor. Daha önce ortaya çıkan 22061218C ve 2206123SC model numaraları altındaki yeni Xiaomi telefonlar bugün Çin’de 3C sertifikasını aldı. Sertifikasyon işleminden sonra bu kodların hangi telefonlara ait olduğu da belli olmaya başladı.

3C sertifikası, bu iki Xiaomi 5G telefonunun üreticisinin Xiaomi Communication Technology Co., Ltd. olduğunu ve üretim tesislerinin Xiaomi Communication Technology Co., Ltd.’yi içerdiğini gösteriyor. Yani bu iki model ne Redmi ne de POCO’ya ait. Direkt olarak Xiaomi adı ile karşımıza çıkacak. İki modelde de MDY-12-EF şarj yer alacak. Bu kod adındaki şarjın 67W’a kadar destek verdiğini belirtelim.

22061218C kod isimli model küçük ekranlı amiral gemisi modeli olacakken, 2206123SC model ise Mix Fold serisine ait olacak. Muhtemele firma dikine katlanabilir bir telefon üretecek ve Galaxy Z Flip serisine rakip olacak. Dimensity 9000 ile donatılacak olan küçük ekranlı amiral gemisinin Xiaomi Mi 12S Pro modeli olma ihtimali çok yüksek görünüyor.

Xiaomi Haziran

Xiaomi

Fiyat açısından Xiaomi’nin nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Tahminlere göre dikine katlanabilir telefon uygun fiyatlı olacak. Uygun fiyattan kastımızın 1.400 dolar bandı olduğunu belirtelim. Maalesef ki hala katlanabilir telefonların fiyatları 1000 dolar bandına inemedi. Bu gidişle de çok zor görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.