iPhone Haziran 3, 2022 14:24

iPhone 14 Serisi Tüm Çıplaklığı ile Karşımızda

iPhone 14 Serisi Tüm Çıplaklığı ile Karşımızda

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün yeni serinin tüm tasarımı videoda ortaya çıktı.

Cupertinolu firma bir aksilik yaşanmazsa Eylül ayında karşımıza iPhone 14 serisi ile çıkacak. Bu yıl ana, Max, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model tanıtacak olan firma, diğer firmalar gibi sızıntılara engel olamadı. New York Post, aksesuar üreticileri tarafından koruyucu kılıflar oluşturmak için kullanılan iPhone 14’lerin maketinin videosunu yayınladı.

Gelen bu son sızıntı da serinin az önce belirttiğimiz gibi dört model ile geleceğini gösteriyor. Mini modellerinin kötü satış rakamlarından sonra Apple’ın mini serisini bu yıl sonlandıracağını belirtelim. Ana ve Max modelde Apple A15 yonga seti, 6 GB RAM ve 60 Hz tazelemeli OLED ekran yer alacak. Ayrıca çentik bölümü de yine iPhone 13’teki gibi küçük olacak. Asıl fark Pro serisi ile yaşanacak.

Pro modellerde 120 HZ LTPO OLED ekran, 6 GB RAM, Apple A15 yonga seti ve 48 Megapiksel ana kamera yer alacak. Bu kamera 8K çözünürlüğünde video çekimi de destekleyecek. JPMorgan Chase’e göre, iPhone 14’ler Ağustos ayı başlarında seri üretime geçecek ve satışlar Eylül ayında başlayacak.

Bu seri üretim sürecinde ilk olarak ana ve Pro modeller üretilecek. Max ve Pro Max modeller ise ikinci parti üretim sürecinde üretilecek. Satış tarihi ise tüm dört modelin de aynı olması bekleniyor. Fiyat konusunda Apple’ın ne yapacağını kestirmek güç. Ancak bu yıl Cupertinolu firmadan ciddi bir zam beklendiğini belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.