Apple Haziran 3, 2022 20:51

AirPods Pro 2 Kulaklıkların Şahı Olabilir

AirPods Pro 2 Kulaklıkların Şahı Olabilir

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen AirPods Pro 2 modeli hakkında bilgiler geldi. Bu kulaklık rakiplerinde olmayan özellikler ile gelebilir.

Kablosuz kulaklıkların yaygınlaşmasını sağlayan Apple, iPhone 7 ile AirPods modelini tanıtmıştı. Geçtiğimiz yıllarda ise Pro modelini duyuran firma şimdi gözünü AirPods Pro 2 modeline çevirmiş durumda. Kablosuz kulaklık alanında devrim yaratan firma yeni modeli ile çıtayı yine yükseltecek gibi görünüyor.

Yeni modelin tasarımında çok büyük değişikliklerin olması beklenmiyor. Ancak kulaklıklarda cilt algılama sensörü yeralacak. Bu sensörün kulaklığa ne gibi ekstra bir özellik katacağını şimdilik kestirmek güç. Ses konusunda da bir dizi iyileştirme yapacak olan Apple’ın asıl planı kalp ritmini kulaktan ölçmek. Ancak bu özelliğin yeni modelde olup olmayacağı bilinmiyor.

iPhone 14 ailesi ile birlikte duyurulması beklenen yeni modellerin satış fiyatlarında 50 dolarlık bir artış bekleniyor. Apple H çipi ile donatılacak olan bu model, şarj ve kullanım konusunda da selefinden daha iyi bir performans sergileyecek. Türkiye pazarına da gelecek olan bu model muhtemelen 6.000 TL bandından ülkemiz topraklarına gelir.

AirPods Pro 2

AirPods Pro 2’nin özellikleri belli olmaya başladı

Kablosuz şarj özelliğine sahip olacak olan kulaklıkta yüksek çözünürlüklü ses desteğinin yer alması beklenmiyor. Çünkü iPhone 13 Pro Max’te bile kablosuz olarak kayıpsız ses aktarmak mümkün değil. Apple’ın iPhone 14 modellerinde de LDAC veya aptX gibi teknolojileri kullanması beklenmiyor. Teknolojiyi damıtarak veren Apple’ın kayıpsız ses desteğine geçememesi oldukça üzücü bir durum.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.