Haziran 2, 2022 9:52

Xiaomi 12 Ultra Malzeme Kalitesiyle Fark Yaratacak

Xiaomi 12 Ultra Malzeme Kalitesiyle Fark Yaratacak

Xiaomi 12 Ultra öncül modelinde olduğu gibi seremik kasaya sahip olacak. Fakat bu özel telefonun bir de deri versiyonu olacak.

Xiaomi ve Leica geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonlar oluşturmak için el ele vereceklerini açıkladılar. Leica imzalı kameraya sahip ilk telefonun temmuz ayında tanıtılacağı bildirildi. Bu modelin hangisi olduğu açıklanmasa da, bu telefonun uzun süredir konuşulan Xiaomi 12 Ultra olduğunu hepimiz biliyoruz.

Xiaomi 12 Ultra’nın resmi duyurusu öncesinde yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Digital Chat Station’a göre 12 Ultra malzeme kalitesi tarafında iki versiyonla çıkış yapacak. Bunlardan biri seramik kasa. Xiaomi Mi 11 Ultra’da bu malzeme yapısını zaten gördük. Xiaomi 12 Ultra’ya has olan ise vegan deri versiyonu olacak. Deri versiyonda renk seçenekleri arasında siyah olacak. Xiaomi renk seçeneklerini artırarak telefona olan ilgiyi daha da artırabilir.

Öte yandan Xiaomi 12 Ultra’nın bir de cam malzemeden oluşan bir versiyonun olacağı da iddia ediliyor. Cam versiyon, diğer iki seçeneğe kıyasla biraz daha düşük fiyatlı olacak.

Xiaomi 12 Ultra Muhtemel Özellikleri

Xiaomi 12 Ultra’nın odak noktası kuşkusuz kamera sistemi olacak. Xiaomi’nin Leica ile olan ortaklığı telefonun kamerasını yeni bir seviyeye taşıyacak. Telefonun arkasında yuvarlak devasa yapılı bir kamera modülü yer alacak. Burada en az üç kamera ve bazı yardımcı sensöler göreceğiz. Telefondaki üç arka kameranın şu yapıda olması bekleniyor:

  • 50 megapiksel Sony IMX989 ya da IMX800 sensör
  • 48 megapiksel ultra geniş açılı sensör
  • 48 megapiksel periskop kamera, 120X hibrit yakınlaştırma

Xiaomi 12 Ultra’da 6.73 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde Samsung üretimi E5 AMOLED ekran yer alacak. Bu ekran 120Hz LTPO 2.0 dinamik yenileme hızına sahip olacak. 120 watt hızlı şarj destekli 4.900 mAh büyüklüğünde bir pil, Snapdragon 8+ Gen 1, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve Harman Kardon destekli stereo hoparlör telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Redmi Note 11T Pro Serisi Satış Rekoruna Gidiyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.