Tweetdeck Kullananlara Kötü Haber!

Twitter sevilen istemcisi Tweetdeck için kararını verdi. Tweetdeck’in fişi bu tarihte resmi olarak çekilecek. İşte konuyla ilgili detaylar.

Güzel her şeyin bir sonu olduğu gibi Tweetdeck için de yolun sonu göründü. Twitter 2013 yılında Android ve iPhone’da ve 2016’da ise Windows için Tweetdeck uygulamasını kapatmıştı. Şimdi sıra ise macOS’e geldi. Twitter, 1 Temmuz 2022’de Tweetdeck for Mac uygulamasını kapatacağını açıkladı. Şirketin Mac için kendi Twitter uygulaması bulunuyor. Sosyal medya devi macOS’teki Twitter uygulamasına yeni özellikler getirmeye ve geliştirmeye odaklanmaya devam etmek için TweetDeck for Mac uygulamasını kapatacağını belirtti.

Twitter, 1 Haziran 2022’den önce mevcut olan Mac için TweetDeck’in 1 Temmuz 2022’ye kadar kullanımda olacağının altını çizdi. Ancak 1 Temmuz 2022’den sonra, TweetDeck’in bu eski sürümü artık küresel olarak kullanılamayacak ve herhangi bir özellik bu sürüm desteklenmeyecek.

1 Temmuz 2022’den sonra, TweetDeck’in Mac uygulaması kullanıcıları web üzerinde tweetdeck.com adresindeki TweetDeck’e yönlendirecek. TweetDeck’in web’deki güncellenmiş sürümünün, önümüzdeki birkaç ay içinde yeni web deneyiminin Önizlemesini denemek isteyen kullanıcılara daha fazla davetiye sunacağını söyledi. Şirketin Twitter Blue altında Tweetdeck için abonelik tabanlı özellikler ekleyebileceğine dair söylentiler vardı . Ancak Twitter resmi olarak böyle bir plan açıklamadı.

Tweetdeck
Tweetdeck’in Mac desteği sona eriyor

Muhtemelen 1-2 yıl içerisinde TweetDeck’in web sürümünden de destek çekilecek. Elon Musk’ın bir türlü satın alamadığı Twitter’ın Tweetdeck’teki özellikleri Twitter’a taşıması bekleniyor. Profesyoneller için Twitter adı altında sunulacak olan yenilikler bakalım ne zaman gelecek?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu