Haziran 2, 2022 15:55

Samsung Galaxy XCover6 Pro Tasarımıyla Gündemde

Samsung Galaxy XCover6 Pro Tasarımıyla Gündemde

Teknoloji devinin zor koşullara dayanıklı akıllı telefonu Samsung Galaxy XCover 6 Pro resmi görüntüleri ile gündeme çıktı. İşte detaylar.

Geçtiğimiz haftalarda Samsung Galaxy XCover Pro 2 ismiyle bildiğimiz akıllı telefonun Galaxy XCover 6 Pro ismi ile piyasaya sürüleceğini öğrenmiştik. Bluetooth SIG sertifikasyon sürecinden geçen akıllı telefon, şimdi resmi görüntüleri ile gündeme çıktı. Telefon kompakt bir izlenim sunuyor.

Galaxy XCover6 Pro’nun Resmi Görselleri Sızdırıldı

OnLeaks isimli ünlü sızıntıcı, Galaxy XCover 6 Pro’nun resmi görsellerini basına sunarak bu yaklaşan akıllı telefonun nasıl olacağına dair soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Akıllı telefonun ön kısmında kalın çeneli kompakt bir ekran görüyoruz. Arka kısımda ise LED flaşlı iki kamera görüyoruz. Sağ tarafta ses tuşları ve bir güç düğmesi bulunuyor.

Galaxy XCover 6 Pro

Sol tarafta işlevi bilinmeyen kırmızı çerçeveli büyük bir düğme bulunuyor. Alt kısımda ise bir hoparlör ızgarası, USB-C bağlantı noktası bulunurken üst kısımda bir ses jakı yer alıyor. Oldukça sağlam bir izlenim veren akıllı telefon, daha fazla dayanıklılık için sert plastik malzeme ile kaplı. Cihazın daha kolay kavranması için dokulu çizgiler de eklenmiş durumda. Bunun dışında cihazın 169 x 80 x 10 mm ölçülerinde ve 235 gram ağırlığında olduğu aktarıldı.

Galaxy XCover 6 Pro

Akıllı telefonun 1080 x 2408 piksel FHD+ çözünürlükte ve 60Hz yenileme hızına sahip 6,6 inç TFT ekranla geleceği belirtildi. Güç kısmında ise 5G destekli Snapdragon 778G yer alacak. Telefonun yakında piyasaya sürüleceği biliniyor. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.