Haziran 2, 2022 14:26

Google TV iPhone’a Geldi! iPhone’dan TV’nizi Yönetebileceksiniz!

Google TV iPhone’a Geldi! iPhone’dan TV’nizi Yönetebileceksiniz!

Google’ın bir süredir Android’de yer alan Google TV uygulaması iPhone’a geldi. Android TV’nizi iPhone üzerinden kontrol edebileceksiniz.

İnternet ve teknoloji devi Google, 2020 yılında Google TV adını verdiği uygulamayı Android için yayınlamıştı. Google Play Filmler ve TV’nin yerini alan bu uygulama Apple’ın iTunes Store’una büyük bir rakip olmaya başlamıştı. Film kiralayıp veya satın alıp izleyebileceğiniz bu uygulama bugün 2 yılın ardından iPhone’a da geldi.

Google TV geç de olsa iPhone’a geldi

iPhone’daki uygulama; Android sürümünde olduğu gib telefonunuzu Google TV veya Android TV cihazları için uzaktan kumanda olarak kullanmanıza olanak tanıyor. Aynı ağ üzerindeyseniz TV’nizi iPhone’dan kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama üzerinden kiraladığınız veya satın aldığınız filmleri de direkt olarak TV’nize aktarabiliyorsunuz.

Uygulamanın en güzel yanı ise Google Asistan desteğine sahip olması. Eğer TV’nizde Google Asistan varsa iPhone’dan ses komutları ile TV’nizi yönetebiliyorsunuz. Uygulama ayrıca tüm akış hizmetlerinde tema ve türe göre film ve dizi aramanıza, izleme listeleri oluşturmanıza ve öneriler almanıza olanak tanıyor.

Google TV

Google TV’nin iOS uygulaması yayınlandı

App Stored’a Google TV’yi aratarak uygulamayı yükleyebilirsiniz. TV’yi kontrol etmek için ise iPhone’da Yerel Ağ’a erişime izin vermeniz gerektiğini belirtelim. TV kapalı olsa bile internete bağlıysa telefonunuzundan TV’nizi açıp yönetebileceğinin de altını çizelim. Oldukça faydalı olan bu uygulamanın geç de olsa iPhone’a gelmesi sevindirici. Bakalım Google ilerleyen dönemde başka hangi uygulamalarını iPhone’a getirecek? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.