Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 2, 2022 13:46

God of War Ücretsiz Oldu! Koşun!

God of War Ücretsiz Oldu! Koşun!

PlayStation 4’ün kült yapımı God of War PS Plus ile bu ay içerisinde ücretsiz olarak sunulacak. PS4 ve PS5 sahipleri yaşadı diyebiliriz.

Çıktığında RDR 2’ye kafa atarak yılın oyunu seçilen God of War, geçtiğimiz aylarda sürpriz bir şekilde PC platformuna da gelmişti. Bugün ise Sony’den PlayStation 4 ve 5 sahiplerini sevindirecek haber geldi. PS Plus Haziran oyunları arasında GoW’un yer alması herkesi şaşırttı. Ücretsiz olarak sunulacak olan GoW, oyunu hala oynamayanları cezbedecek diyebiliriz. Şu sıralar PlayStation’dan GoW: Ragnarök’un gelmesi bekleniyor. Yeni serinin ilk oyununun ücretsiz olması Ragnarök’ün yakında geleceğinin bir işareti de olabilir.

Yeni bir mitolojiye geçen GoW, Ragnarök ile bu mitolojiyi sonlandıracak. Ragnarök öncesi ilk oyunu oyuncularının oynamasını isteyen Sony, bu sayede oyun satışlarını da olumlu yönde etkileyecek. PC sahipleri yıllardır GoW gelsin diye kampanyalar düzenlemişti. Ancak PC’ye gelmesi pek bir şey değiştirmedi. PS4’te milyonlar satan oyun PC’de yarım milyon bile satmadı diyebiliriz.

God of War PC

God of War

PS5 için küçük de olsa bir yama alan oyun, PS5’te daha hızlı yükleme süresine ve 4K çözünürlük desteğine kavuştu. PS4’te ve PS5’te yağ gibi akan GoW’u oynamadıysanız PS Plus üyeliği başlatarak oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Şu sıralar oyunun PlayStation Store’da 179 TL’ye satıldığını belirtelim. Aylık üyelik alarak GoW’u hem daha uyguna oynayabilir hem de Naruto to Boruto: Shinobi Striker ve Nickelodeon All-Star Brawl oyunlarına ücretiz sahip olabilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.