Haziran 2, 2022 9:21

Galaxy Z Flip 4 İşte Şimdi Daha Çok Satacak!

Galaxy Z Flip 4 İşte Şimdi Daha Çok Satacak!

Samsung, Galaxy Z Flip 3’teki en büyük sorunu çözüyor. Galaxy Z Flip 4 daha büyük bir pil ve daha hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonlarının bu yıl ağustos ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 hakkında son dönemde sayısız gelişme yaşanmakta. Telefonların tanıtımlarına en az iki ay olmasına rağmen katlanabilir telefonlara dair pek çok detay gün yüzüne çıkmış durumda. Bu haberimizde Galaxy Z Flip 4’ün sızdırılan özelliklerine göz atacağız. Özellikle pil tarafındaki yükseltme pek çok kullanıcıyı memnun edecektir.

Galaxy Z Flip 4, Daha Büyük Bir Pille Geliyor

Galaxy Z Flip 3, 3300 mAh büyüklüğündeki pili ve 15 watt şarj desteğine rağmen tanıtıldığı günden bu yana en çok ilgi gören katlanabilir telefon oldu. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği telefon son bir yılda katlanabilir telefon piyasasının yarısını elinde bulunduruyor.

Samsung neyse ki telefonun pil ve şarj kapasitesinden biraz olsun ders almış görünüyor. Bu noktada Galaxy Z Flip 4’te önemli bir artışla karşılaşacağız. Galaxy Z Flip 4’te 3.700 mAh büyüklüğünde ve 25 watt hızlı şarj desteğine sahip bir pil yer alacak. Öncül model ile kıyaslandığında 400 mAh’lık yükseltme hiç de fena görünmüyor. Daha önemlisi Samsung’un artık çağ dışı kalan 15 watt’ı en azından 25 watt’a yükseltmesi.

Samsung Galaxy Z Flip 4

Gelelim telefonun diğer öne çıkan özelliklerine. Galaxy Z Flip 4’te 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alacak. Dış tarafta ise 2.1 inç boyutunda bir ekrana yer verilecek.

Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden alacak telefonda 8GB RAM, 128GB / 256GB bellek seçenekleri göreceğiz. Kutudan Android 12 sürümüyle çıkacak Z Flip 4’te 12 megapiksel ana ve 12 megapiksel ultra geniş açılı olmak üzere çift arka kamera kullanılacak. Ön kamera ise 10 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor. Telefon, kamera özellikleri noktasında Galaxy Z Flip 3 ile aynı görünüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4 İçin Seri Üretim Başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.