Samsung Haziran 2, 2022 20:50

Galaxy A04s Bütçe Dostu Olmaya Geliyor

Galaxy A04s Bütçe Dostu Olmaya Geliyor

Samsung’un yeni bütçe dostu telefonu Galaxy A04s Geekbench performans testinde kendini gösterdi. İşte telefonun belli başlı özellikleri.

Galaxy S22 serisini tanıttıktan sonra Samsung orta ve üst segmente odaklanmıştı. Güney Koreli firma şimdi de bütçe dostu telefonlar ile karşımıza çıkmaya başlayacak. Geçen yıl tanıtılan Galaxy A03s modelinden sonra şimdi de Samsung’un Galaxy A04S modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. SM-A047F kod adı ile Geekbench performans testinde görünen telefon pek iç açıcı puanlar almıyor diyebiliriz. Bu yüzden telefonun bütçe dostu olacağını kesinlikle söyleyebiliriz.

Geekbench performans testinde telefon; tek çekirdek bölümünden 152 puan ve çoklu çekirdek bölümünde 585 puan almayı başarıyor. Telefon Samsung imzalı Exynos 850 yonga setinden gücünü alacak. 3 GB RAM ile gelecek olan telefonun yazılımsal olarak RAM artırma özelliğini destekleyip desteklemeyeceği belli değil. Android 12 tabanlı One UI 4 ile kutusundan çıkacak olan telefonda damla çentik şeklinde ön kamera yer alabilir.

Telefonun 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde ve 60 Hz tazelemeli LCD ekran ile geleceği söyleniyor. Henüz watt’ı bilinmeyen 5.000 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek olan telefonun bu ay içerisinde tanıtılıp satışa sunulması bekleniyor. Bu telefon muhtemelen Çin ve Hindistan pazarında satışa sunulacak. Türkiye pazarına da geleceğini düşündüğümüz bu modelin 200 euro bandında olacağını düşünüyoruz.

Galaxy A04s

Galaxy A04s

Samsung’un bütçe dostu segmentinde Çinli rakipleri çok agresif bir performans sergiliyor. Bu performans karşısında Samsung’un atacağı atılımlar merakla bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.