Haziran 1, 2022 11:21

WhatsApp Mesaj Düzenleme Özelliğine Kavuşuyor

WhatsApp Mesaj Düzenleme Özelliğine Kavuşuyor

Meta’nın bünyesindeki WhatsApp mesaj düzenleme özelliği ile çok yakında güncellenecek. Bu yenilik şimdiden test edilmeye başlandı bile.

WhatsApp’a sürekli yenilikler gelmeye devam ediyor. WhatsApp nihayet daha fazla mesajlaşma özelliği geliştirmeye odaklanıyor. Yeni bir mesajlaşma özelliği olarak mesajlara tepki verme özelliğini yayınladıktan sonra WhatsApp mesaj düzenleme üzerinde çalışmalarına başladı. Bu özellik 5 yıl önce de ortaya çıkmış ancak sonradan ilginç bir şekilde Beta sürümlerinde kaldırılmıştı. Şimdi ise tekrardan gündeme geldi.

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği şimdilik Android’de

Aşağıdan ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp kısa mesajları düzenlememize izin verecek yeni bir seçenek geliştiriyor. Nu nedenle nihayet bir mesaj gönderdikten sonra herhangi bir yazım hatasını düzeltebileceğiz. Muhtemelen düzenlenen mesajların önceki sürümlerini kontrol etmek için bir düzenleme geçmişi olmayacak. Ancak bu özellik geliştirme aşamasında olduğundan, özellik yayınlanmadan önce planları değişebilir.

Ek olarak, kişilerin mesajlarını düzenlemesine izin verecek zaman penceresiyle ilgili ayrıntılar şu anda bilinmiyor. Bu ekran görüntüsü Android için WhatsApp beta sürümünden alınmış olsa bile, WhatsApp aynı özelliği iOS ve Masaüstü için WhatsApp beta sürümüne getirmek için çalışıyor. Şimdilik geliştirme aşamasında olan bu özelliğin yaz ayları içerisinde herkes için kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.