Haziran 1, 2022 17:54

Google Pixel Watch Pil Ömrü ile Düşündürecek

Google Pixel Watch Pil Ömrü ile Düşündürecek

Google’ın ilk akıllı saati Google Pixel Watch için kötü haberler gelmeye devam ediyor. Saat sadece 24 saat kullanım ömrü sunabilir.

Google, geçtiğimiz ay düzenlediği Google I/O 2022 etkinliğinde Android 13 ile birlikte Google Pixel Watch modelini de tanıtmıştı. Fazla teknik detay paylaşmayan firmanın bugün batarya konusunda üzeceği ortaya çıktı. Akıllı saat pazarında bildiğiniz gibi 15 güne varan kullanım süresi sunan canavar saatler var. Apple Watch modelleri 1.5 gün boyunda kullanım sunuyor. Ancak Google’ın sunacağı süre sizleri üzebilir.

Gelen bilgilere göre akıllı saatte 300 mAh kapasiteli batarya bulunacak. Bu bataryanın 24 saat kullanım süresi sunması bekleniyor. Aynı segmentteki rakibi Galaxy Watch 4 ise 247 mAh kapasiteli batarya ile gelmişti. Galaxy Watch 4 de 1 gün kullanım süresi sunuyor. Akıllı saat için 24 saat çok normal bir süre gibi görünebilir. Ancak rakipleri artık 15 gün barajını zorluyor. Google’ın bu alanda artık büyük bir atılım yapması gerekiyordu diye düşünüyoruz.

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch’un özellikleri

 

2022 yılı içerisinde resmi olarak satışa sunulacak olan Google’ın akıllı saati belli başlı Avrupa ülkeleri ve Amerika’da satışa sunulacak. 359 dolar fiyat bandında satılacağını düşündüğümüz bu modelin ülkemize gelmeyeceğini belirtelim. Android telefonlar ile tam uyumlu bir şekilde çalışacak olan saatin sağlık ve fitness uygulamaları ve özellikleri ile de besleneceğinin altını çizelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.