Mayıs 31, 2022 18:50

Xiaomi Civi 2, Zerafetini Koruyarak Daha Güçlü Olacak

Xiaomi Civi 2, Zerafetini Koruyarak Daha Güçlü Olacak

Xiaomi Civi 2 cephesinden önemli bilgiler geldi. Xiaomi’nin en güzel görünen telefon serisinde yeni model çok daha güçlü olacak.

Xiaomi geçen yıl eylül ayında özellikle kadın kullanıcılara hitap eden Xiaomi Civi modelini duyurdu. Bu telefon genel görünümü itibariyle Xiaomi 12 serisine de referans oldu diyebiliriz. Takvimler nisan ayını gösterdiğinde Xiaomi Civi’nin devam modeli olan Xiaomi Civi 1S tanıtıldı. Devam modelde hem tasarım hem de donanım büyük ölçüde aynı kaldı. Xiaomi Civi 2 modelinde ise daha radikal donanım yükseltmelerinin olacağını görüyoruz. Özellikle kamera ve işlemci tarafında.

Xiaomi Civi 2 Özellikleri Sızdırıldı

Ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station adlı hesaptan Civi 2 hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Kaynağın aktardıklarına göre Xiaomi Civi 2’de ultra ince çerçeveli ve kavisli bir ekran yer alacak. Bu ekran Full HD+ çözünürlüğü, 120Hz yenileme hızı, Dolby Vision desteğine sahip olacak. Ayrıca ekranın altında parmak izi tarayıcısı yerleştirilecek.

Xiaomi Civi 1S

Kaynak ayrıca telefonun Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden güç alacağını belirtti. 4nm üretim sürecine sahip olan bu işlemci ilk kez kısa süre önce tanıtılan OPPO Reno 8 Pro modelinde yer aldı.

Kaynak son olarak Xiaomi Civi 2’de arka ve ön kameraların geliştirileceğinden söz ediyor. Fakat daha fazla ayrıntı verilmiyor. Xiaomi Civi 1’de 64 megapiksel üçlü kamera ve 32 megapiksel ön kamera yer aldı. Civi 2’nin ana kamerasında 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX766 görüntü sensörü kullanılabilir. 67 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak telefon için test süreci başlamış görünüyor ve çıkış tarihi için ağustos-eylül ayı işaret ediliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.