Mayıs 31, 2022 15:56

Xiaomi Band 7 ve Xiaomi Band 6 Karşılaştırması

Xiaomi Band 7 ve Xiaomi Band 6 Karşılaştırması

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Band 7 ve bir önceki model Xiaomi Band 6 akıllı bileklikleri karşılaştırıp detaylarını sizlere sunuyoruz.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Band 7, şu anda satışa sürülmeyi bekliyor. Akıllı bileklik satışa sunulmadan önce bir önceki modeli ile olan farkları da oldukça merak ediliyor. Yapacağımız Xiaomi Band 7 ve Xiaomi Band 6 karşılaştırması ise soru işaretlerini ortadan kaldıracağız.

Xiaomi Band 7 ve Xiaomi Band 6 Karşılaştırması

Ekran

Ekran detaylarından başlarsak Band 7’de 490 x 192 piksel çözünürlükte 1.56 inç büyüklüğünde bir ekran görüyoruz. Band 6 ise aynı ekran boyutuna sahip ama ancak ekran çözünürlüğü 152×486 piksel olmak üzere daha zayıf. Her iki akıllı bileklik de AMOLED panele sahip.

Özellikler

Band 7, kan oksijen ölçümü, egzersiz verileri ve yerleşik hava durumu takibi gibi olağan özelliklere sahip olacak. Ancak yeni bir spor takip özelliğinin bu bileklikte yer alacağı söyleniyor. Band 6 ise kan oksijen ölçümünden yoksun ve Band 7 ile klasik nabız izleme, uyku takibi ve benzeri olağan özelliklere sahip.

Xiaomi Mi Band 7 ön sipariş

Band 7’nin GPS ve NFC özelliği ile gelecek olması, akıllı bilekliğin Band 6’ya göre büyük bir tazelik sunmasını sağlıyor. Böylece güvenlik ve konum açısından Band 7’nin tercih edileceğini söyleyebiliriz.

Pil ve Fiyat

Band 7’nin pil konusunda iddialı özelliklerle geleceği söylenmişti. Bilgilere göre Band 7, 250 mAh kapasiteli pili ile Band 6’nın sunduğu 125 mAh kapasiteli pile göre iki kat gelişme sunacak. Band 7’nin bugün itibariyle 37$ fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor. Band 6 ise 43$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu.

Android Horlama Ölçme Özelliğine Sahip Olacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.