Mayıs 31, 2022 10:54

Xiaomi 12s Kamera Konusunda Çok İddialı Olacak

Xiaomi 12s Kamera Konusunda Çok İddialı Olacak

Xiaomi’nin yeni telefonu Xiaomi 12s hakkında bilgiler geldi. Bu telefonda Leica imzalı lensler yer alacak. İşte telefonun özellikleri.

Xiaomi’nin merakla beklenen Leica işbirliğiyle üretilecek olan telefonu hakkında bilgiler gelmeye başladı. Bugün aktarılan bilgilere göre Leica lensler ilk etapta Xiaomi 12s ve Xiaomi 12 Ultra modellerinde yer alacak. Son gelen bilgilere göre Çinli teknoloji devi, kod adı Xiaomi l1, l2s, l2m, l3s, l18 ve benzeri olan birkaç yeni akıllı telefonu aynı anda kaydetti.

Xiaomi 12s Leica lensi ile şov yapacak

Sızıntıları ile ünlü olan Digital Chat Station bu listenin Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile donatılacak olan Xiaomi 12 Ultra ve 12s modellerine ait olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu iki modelde de Leica imzalı lensleri görmek mümkün olacak.

Xiaomi, Leica ile işbirliği içinde oluşturulan ilk modelin resmi olarak Temmuz ayında piyasaya çıkacağını duyurmuştu. Muhtemelen yaz aylarında ilk olarak 12s modelini göreceğiz. Ultra modeli ie Eylül aylarında iPhone 14’ün çıkışı ile tanıtılabilir. Digital Chat Station, Xiaomi 12 Ultra’nın yandan kavisli bir OLED ekrana, yeni görüntüleme teknolojisine ve hızlı şarj desteğine sahip olacağını belirtiyor.

Xiaomi 12s

Xiaomi 12s’in özellikleri belli olmaya başladı

Bildiğiniz gibi Mix Fold’da piyasaya sürülen sıvı lens, Xiaomi 12 Ultra için daha da geliştirildi. Yeni amiral gemisi, ultra geniş açılı ve makro lensleri birleştiren sıvı bir lens ile donatılacak. Telefon kamera tarafında oldukça iddialı olacak gibi görünüyor. Özellikle Huawei’nin Leica partnerini kaybetmesinden sonra Xiaomi’nin DxOMark listesini domine etmesi bekleniyor. Muhtemelen en iyi kameraya sahip telefon unvanını Xiaomi 12 Ultra kolaylıkla alacak. iPhone 14 Pro Max bile bu kadar iyi fotoğraf çekemeyecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.