Mayıs 31, 2022 15:18

Samsung Haziran Ayı Güncellemesini Başlattı!

Samsung Haziran Ayı Güncellemesini Başlattı!

Samsung haziran güncellemesini daha mayıs ayı bitmeden başlattı. Güncelleme ilk etapta Galaxy S21 serisi için Avrupa’da başladı. İşte detaylar…

Aylık ya da büyük güncellemeler söz konusu olduğunda Android ekosisteminde artık kimsenin Samsung’un eline su dökemediği bir gerçek. Güney Koreli üretici son dönemde orta segment telefonları için bile dört yıllık büyük Android güncellemesi vaadinde bulunuyor. Aylık güvenlik odaklı güncellemeler söz konusu olduğunda ise bu süreyi 5 yıla çıkarıyor. Nitekim Galaxy A53 ve Galaxy A73 modellerinde bunu gördük. Aylık güncelleme demişken, Samsung bir kez daha Google’dan da hızlı davranarak aylık güvenlik odaklı güncellemeleri yayına almaya başladı. Samsung haziran ayı güncellemesi Galaxy S21 serisi için dağıtımda.

Galaxy S21 Ultra Android 12

Samsung Haziran Güncellemesini Başlattı

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra için haziran ayı güncellemesinin dağıtımına başlandı. İlk etapta Almanya’da yayınlanan güncelleme kısa süre içerisinde aralarında Türkiye’nin de yer aldığı birçok bölgede indirilebilir hale gelecektir. Dilerseniz Ayarlar menüsünden güncelleme sorgulatabilirsiniz.

G998BXXU5CVEB sürüm numarasını taşıyan güncelleme çok sayıda güvenlik ve gizlilikle ilgili açık için düzeltmeler getiriyor. Ayrıca genel hata düzeltmelerini ve cihaz kararlılığı iyileştirmelerinin de her zaman olduğu gibi güncellemeye dahil edildiğini belirtelim.

Galaxy S21 serisinin önünde daha üç büyük Android güncellemesi daha bulunuyor. Telefonlar 3 yıldan sonra bir yıl daha güvenlik odaklı güncellemeler almayı sürdürecek.

Galaxy Watch 4 Kullanıcılarının Canı Son Güncellemeyle Epey Bir Sıkıldı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.