Mayıs 31, 2022 8:50

realme C30 Bedavadan Biraz Pahalı Olacak!

realme C30 Bedavadan Biraz Pahalı Olacak!

realme’nin bir sonraki bütçe dostu akıllı telefonu realme C30 olacak. Telefonun başlıca özellikleri ve fiyatı güvenilir kaynaklarca sızdırıldı.

realme aralarında Hindistan, Türkiye gibi ülkelerin yer aldığı bazı pazarlar için yeni bir bütçe dostu telefon hazırlıyor. Sözünü ettiğimiz telefon realme C30. Telefonun hangi tarihte tanıtılacağı net olarak bilinmiyor, fakat haziran ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

MySmartPrice sitesi telefonun tanıtım tarihi öncesinde bellek seçeneklerini ve realme C30’un başlangıç fiyatını ortaya çıkarmış durumda. Detaylara göz atalım.

Realme C30 Başlıca Özellikleri

Telefonda 6.58 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde IPS LCD ekran yer alacak. Giriş seviyesinde konumlandırılacak telefonun ekranı 60Hz tarama hızını destekleyecek. 8.48mm kalınlığında ve 181 gram ağırlığında olacak telefonun içerisindeki pil 5.000 mAh büyüklüğünde görünüyor. Pil kapasitesi oldukça büyük olan telefonun hızlı şarj desteği ise ne yazık ki sadece 10 watt gücünde.

realme C30’un işlemci birimi henüz netlik kazanmış değil. Ancak Unisoc tarafından geliştirilen bir işlemciden güç alacak. telefonun bellek seçenekleri ise şu an için 2GB RAM + 32GB ve 3GB RAM + 64GB şeklinde görünüyor. C30’un donanım seviyesi göz önüne alındığında yazılım biriminde Android 11 Go Edition yer alacak.

Arka bölümde iki büyük bir de küçük kamera deliği dikkat çekiyor. Kameralardan birinin 13 megapiksel diğerlerinin ise derinlik ve makro sensörler olması bekleniyor. Ön kameranın ise 5 megapiksel olacağı iddia ediliyor.

Gelelim telefonun başlangıç fiyatına, realme C30’ın 2GB RAM + 32GB versiyonu Hindistan’da 7.000 Rs / 90 $’dan satışa sunulacak.

realme GT Neo 3T Tanıtım Tarihi ve Tüm Özellikleri Belli Oldu!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.