Mayıs 31, 2022 17:50

OnePlus OxygenOS için Düğmeye Bastı

OnePlus OxygenOS için Düğmeye Bastı

OnePlus kendi arayüzünü geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. OnePlus OxygenOS için yeni planlarını çok yakında uygulayabilir.

Apple’a kafa tutan ve son dönemde ürettiği telefonlar ile dikkatleri üzerine çeken OnePlus, arayüzü olan OxygenOS’i ColorOS ile birleştirme kararının ardından son zamanlarda kullanıcılardan eleştiri almıştı. OPPO’nun bünyesine geçtiği için özellikle Çin’deki telefonlarında ColorOS kullanan firma şimdi farklı bir politika izlemeye başlayacak. Gelen eleştirilerin ardından bu planları rafa kaldırdığını onaylıyan OnePlus OxygenOS arayüzünü daha iyi hale getirmek istediklerini açıkladı. Firma, OxygenOS kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni bir topluluk anketi başlattı.

OnePlus OxygenOS geliştirilmeye devam edilecek

Anket yalnızca OnePlus kullanıcıları için değil, aynı zamanda diğer telefon markası kullanıcıları için de geçerli olacak. Katılımcılara mevcut telefon yazılımı deneyimlerinin yanı sıra karşılaştıkları en iyi ve en kötü özellikler, denemek istedikleri diğer kullanıcı arabirimlerindeki yazılım özellikleri ve akıllı telefon kullanıcı arabirimi özelliklerine nasıl öncelik verdikleri hakkında sorular soran altı soru soruluyor. Firma bu sorulara göre yeni arayüzünü şekillendirecek.

Surveymonkey üzerinden sunulan bu anket herkese açık olarak sunuluyor. OnePlus, katılımcıların sağladığı tüm bilgilerin tamamen gizli tutulacağını ve yalnızca ürün yineleme araştırması için kullanılacağını belirtiyor.

OnePlus Nord 2T

OnePlus Nord 2T

Anketle ilgili olarak, OnePlus resmi topluluk gönderilerinde; “Şu anki haliyle OxygenOS hakkında ne düşündüğünüzü daha iyi anlamak istiyoruz. Deneyiminiz ve öngörüleriniz, daha iyi bir şekilde daha fazla iyileştirme yapmamıza yardımcı olabilir. Bu nedenle, sizi hızlı bir ankete katılmaya ve görüşlerinizi paylaşmaya davet etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yakında OxygenOS’in yepyeni özellikler ile dolu yeni sürümünü görebiliriz. Bu arayüz güncellemesinin ise hangi modellere geleceğini kestirmek şimdiden güç. Ancak 2-3 yıl içerisinde çıkan OnePlus modellerine bu güncellemenin sunulacağını düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.