Mayıs 31, 2022 19:55

OnePlus Nord 2 için Android 12 Güncellemesi Çıktı

OnePlus Nord 2 için Android 12 Güncellemesi Çıktı

OnePlus’tan güncellemeler gelmeye tam gaz devam ediyor. Şimdi de OnePlus Nord 2 için Android 12 güncellemesi OTA üzerinden yayınlandı.

OPPO’nun bünyesinde yer alan OnePlus, güncelleme konusunda rakiplerine taş çıkarmaya devam ediyor. OnePlus Nord’un Android 12 almasından sonra bugün de OnePlus Nord 2 için Android 12 güncellemesi yayınlandı. OTA üzerinden sunulan bu güncelleme yaklaşık olarak 4.9 GB büyüklüğünde olması ile dikkat çekiyor. Her Android güncellemesi gibi kademe kademe sunulan bu güncelleme çok yakında Avrupa pazarına da gelecek.

OnePlus Nord 2 için Android 12 güncellemesi bir dizi yenilik ile geldi

Güncelleme ile Android 12’nin yeniliklerinin sisteme eklenmesinin yanında Mayıs ayı Android güvenlik güncellemeleri de sisteme ekleniyor. Aktarılan bilgilere göre bu güncelleme ile telefonda gözle görünür bir hızlanma yaşanıyor. Stabilite konusunda da büyük adımlar atan OnePlus, orta menzilli telefonunu şaha kaldıracak gibi görünüyor.

6.4 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde 90 Hz tazelemeli AMOLED ekran ile gelen telefonda MediaTek’in Dimensity 1200 AI yonga seti yer alıyor. 8 GB RAM ile gelen bu telefon 256 GB dahili depolama birimine sahip. Ayrıca microSD ile hafızayı artırma imkanı da sunuluyor. Telefonun kamera tarafında oldukça güçlü.

Nord 2’nin ana kamerası f/1.8 diyaframlı  50 megapiksel Sony IMX766 görüntü sensöre sahip. Telefonda ayrıca 8MP geniş açılı kamera ve 2MP monokrom sensör var. Ön tarafta 32 megapiksel Sony IMX615 sensör bulunuyor. 5G desteği de olan bu telefon 65W hızlı şarjlı 4.500 mAh kapasiteli bataryaya da sahip.

OnePlus Nord 2 için Android 12

OnePlus Nord 2 için Android 12

Android 11 ile kutusundan çıkan bu modelin hızlı bir şekilde Android 12’ye güncellenmesi oldukça sevindirici bir haber. OnePlus’ın Android 13 güncellemesinde de aynı hızlı performansını sergilemesini bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.