Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 30, 2022 17:50

Xiaomi Moaan InkPalm Plus Tanıtıldı

Xiaomi Moaan InkPalm Plus Tanıtıldı

Xiaomi’den E-Ink ekranlı Xiaomi Moaan InkPalm Plus geldi. Kitap okumak isteyenler E-Ink ekranlı yeni model ile keyiflerine keyif katacak.

Telefon ve aksesuar üreticisi Xiaomi, geçen yılki InkPalm 5’in yeni modeli olan Xiaomi Moaan InkPalm Plus modeli ile karşımıza çıktı. Amazon’un e-kitap okuyucusuna rakip olacak olan bu model E-Ink ekranlı yeni kitap okuyucusu sunduğu özellikler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Moaan InkPalm Plus’ta  5.84 inçlik bir ekran ve Rockchip RK3566 yonga seti yer alıyor. Optimum okuma ve 2:1 en boy oranı için önden aydınlatmalı E-Ink ekran ile gelen bu model 160 dolar fiyat etiketi ile ilk etapta Çin pazarında satışa sunulacak. Avrupa’ya gelmeyecek olan bu model Aliexpress üzerinden de satın almak mümkün olacak.

Ekranın 24 parlaklık seviyesi bulunuyor ve renk sıcaklığı ayarını da destekliyor. E-kitap okuyucusu, Android 11 tabanlı işletim sistemi ile geliyor. Xiaomi’nin yeni InkPalm Plus’ı e-kitap okuyucular da dahil olmak üzere birçok üçüncü taraf Android uygulamasını da destekliyor. Xiaomi InkPalm Plus e-okuyucu, 2200 mAh pil ile 30 güne kadar pil ömrü sunuyor. Pil, birlikte verilen şarj cihazı e-kitap kuyucuyu 2,5 saatte yüzde 100’e kadar şarj edebiliyor.

Xiaomi Moaan InkPalm Plus

Xiaomi Moaan InkPalm Plus

Bu modelde 2 GB RAM ve 64 GB dahili depolama birimi de bulunuyor. 140 gram ağırlığa sahip olan bu model Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 5 bağlantısını da destekliyor. Sade ve şık tasarıma sahip olan bu model piyasadaki diğer kitap okuyucular karşısında bakalım nasıl bir performans sergileyecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.