Akıllı Telefon Mayıs 30, 2022 9:18

Xiaomi Mayıs Güncellemesini Bazı Modeller İçin Yayınlandı, İşte Liste

Xiaomi Mayıs Güncellemesini Bazı Modeller İçin Yayınlandı, İşte Liste

Xiaomi mayıs ayı güncellemesi şu an bazı Redmi, POCO ve Xiaomi modeller için dağıtıma çıkmış durumda. Listede sizin telefonunuz var mı?

Android işletim sistemiyle çalışan cihazınızın yıllık büyük Android güncellemeleri alması yeterli değil. İşletim sistemi bugün sayısız saldırı altında. Bilinçli kullanıcılar cihaz alırken üreticinin aylık ve yıllık güncelleme politikalarını mutlaka göz önünde bulundurmakta. Dünyanın üç numaralı akıllı telefon üreticisi Xiaomi bu noktada mayıs güncellemesi için kolları sıvamış durumda. Güncelleme şu ana kadar bazı modeller için yayınlandı, fakat güncelleme dağıtım sürecinin biraz daha hızlanması gerektiğini düşünüyoruz. Zira mayıs ayı bitti ve birkaç gün içerisinde rakip bazı markalar haziran ayı güncellemesini dağıtmaya başlayacak. Peki Xiaomi şu ana kadar hangi modeller için mayıs ayı güncellemesini yayınladı. Listeye göz atalım.

Xiaomi Mayıs Güncellemesi Yayınlanan Telefonlar

  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • Poco X3 GT
  • Poco M3
  • Redmi Note 11
  • Redmi Note 11 NFC
  • Redmi Note 11 Pro 4G
  • Redmi Note 11 Pro 5G / Poco X4 Pro 5G

MIUI 13 güncellemesi

Yukarıdaki telefonlardan birini kullanıyorsanız mayıs ayı güncellemesini Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz. Güncellemenin bölgesel olarak yayında olduğunu ve herkese aynı anda ulaşmadığının altını çizelim.

Xiaomi’nin mevcut amiral gemisi telefonları Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro’nun bile bu listede olmadığı görülüyor. Sayısız telefon modeli olan Xiaomi’nin pek çok güvenlik ve gizlilik açığını kapatan bu güncellemeyi kısa süre içerisinde pek çok modele getirmesini temenni ediyoruz.

Xiaomi 12 Ultra Leica Kamerasıyla Sızdırıldı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.