Redmi Mayıs 30, 2022 16:51

Redmi Note 11T Pro+ Şarj Konusunda Şaşırtıyor

Redmi Note 11T Pro+ Şarj Konusunda Şaşırtıyor

Redmi’nin yeni canavarı Redmi Note 11T Pro+ testlerde kendini göstermeye başladı. Hızlı şarj konusunda bu telefon ön plana çıkıyor.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi geçtiğimiz hafta karşımıza Redmi Note 11T Pro+ modeli ile çıkmıştı. 120W hızlı şarj ile gelen bu telefon segmentinin tüm sınırlarını zorlaması ile dikkat çekmişti. Bugün ise telefonun hızlı şarj konusunda neler yapabileceği ortaya çıktı. Yapılan testlere göre bu telefon şarj konusunda kullanıcılarını fazlasıyla memnun edecek.

Çin’den gelen testlere göre telefonun bataryası yüzde 2’den yüzde 39’a sadece 5 dakikada çıkabiliyor. 5 dakikalık şarj ile telefon tam 4 saatten fazla video oynatabiliyor. Hem hızlı şarj konusunda hem de şarj tüketimi konusunda başarılı bir performans sergileyen bu telefon bunu Pengpai P1 çipine borçlu.

Redmi’nin genel müdürü Lu Weibing, bir keresinde Pengpai P1 şarj çipinin hızlı şarj endüstrisinde büyük bir teknolojik atılım olduğunu söyledi. Ayrıca, ikinci bir 120W şarjı destekleyen Note 11T Pro+ ile 67W şarjı destekleyen Note 11T Pro arasındaki farkın yalnızca 15 dolar olduğunu da sözlerine ekledi. Bu yüzden Redmi, 120 watt’lık şarjın popülerleşmesini hızlandırmak istiyor.

Redmi Note 11T Pro+

Redmi Note 11T Pro+’ın hızlı şarjı dikkat çekiyor

15 dolar daha fazla ödeyerek 120W hızlı şarjlı bir telefon almak oldukça mantıklı. Apple’ın ekstra hafıza için 100 dolar istediği yerde sadece 15 dolarlık farkla 120W hızlı şarj sunulması, Redmi’nin fiyat konusunda ne kadar rekabetçi olduğunu bizlere gösteriyor. Türkiye pazarına da gelmesini beklediğimiz yu yeni seri 2022’ye damgasını vuracak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.