Teknoloji Mayıs 30, 2022 14:08

iPhone 14 Serisi En Net Görselleri ile Karşımızda

iPhone 14 Serisi En Net Görselleri ile Karşımızda

Apple’ın merakla beklenen iPhone 14 serisi bugün en net görselleri ile karşımıza çıktı. Tasarımda çok büyük bir fark bekleyen üzülür.

Apple, Eylül ayında karşımıza merakla beklenen iPhone 14 serisi ile çıkacak. Bu yıl yine 4 farklı model tanıtacak olan firma mini serisini sonlandıracak. Düşük satış rakamlarından dolayı mini modeli Max ile değiştirecek olan iPhone üreticisi, diğer firmalar gibi sızıntılara engel olamadı. Bugün Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da telefonun en net görselleri ortaya çıktı. Tasarımda büyük farklılık bekleyenlere kötü haberimiz var. Neredeyse hiçbir değişiklik olmayacak.

Ana, Max, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model tanıtacak olan Apple, Pro modellerinde 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya yer verecek. Alüminyum çerçeve ile gelecek olan bu seri ilginç bir şekilde mat bir tasarıma sahip olacak. Mat siyah rengin dışında diğer renklerin parlak modellerinin olacağını düşünüyoruz.

Çip krizinden dolayı Apple’ın ana ve Max modelde Apple A15 yonga seti Pro serisinde ise yine 5nm üretim süreci ile üretilecek Apple A16 yonga setini kullanması bekleniyor. Verimlilik ve performans konusunda üretim sürecinden dolayı iPhone 13’e göre büyük bir sıçrama yaşanmayacağını belirtelim.

iPhone 14 serisi

iPhone 14 serisinden yeni sızıntılar

Pro serisinde yine çentik olacak. Ancak bu çentik daha küçük yapıda olan hap şeklinde bir tasarım ile gelecek. Ana ve Max modellerde ise iPhone 13’teki gibi küçük bir çentik kullanılacak. Kamera diziliminin yine iPhone 13 gibi olacağı yeni seri OLED paneller ile gelecek. Artık 120 Hz tazelemenin ana seride de olması bekleniyor. Eğer Apple sadece bunu Pro serisine özel yaparsa teknoloji ile dalga geçtiğinin büyük bir işareti olacaktır.

Fiyat açısından Apple’ın nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor. Muhtemelen çip krizi ve enflasyon bahane gösterilerek fiyatlarda ciddi bir zam yapılabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.