Akıllı Telefon Mayıs 30, 2022 11:25

HTC’nin Amiral Gemisi Telefonunu Bekleyenlere Kötü Haber

HTC’nin Amiral Gemisi Telefonunu Bekleyenlere Kötü Haber

HTC cephesinde yıllar sonra hazırlanan amiral gemisi telefon son raporlara bakılırsa Covid-19 engeline takılmış. Telefonun tanıtımı ertelendi.

Son raporlara göre HTC nisan ya da mayıs ayında amiral gemisi bir telefon duyuracaktı. Fakat bu plan sekteye uğramış görünüyor. Phone Arena sitesinde yer alan habere göre Covid-19 kapanmaları telefonun tanıtım tarihini ötelemiş.

HTC Amiral Gemisi Telefon Yazın Tanıtılabilir

Sitenin aktardıklarına göre telefonun tanıtım tarihi ertelenmiş durumda. Üst segment telefonun hazırlık çalışmaları devam ediyor. Telefonun rafa kaldırılmış olmaması iyi haber. Söz konusu teknik özellikler olduğunda ise telefona dair hiçbir şey bilinmiyor.

HTC’nin üç yıl sonra duyuracağı üst segment telefon metaverse odaklı bir cihaz olacağı için donanım tarafının oldukça güçlü olması bekleniyor. Bu nedenle işlemci biriminde Snapdragon 8+ Gen 1’in yer alması muhtemel görünüyor.

HTC U12 Plus

Gizemli üst segment telefon hakkında bilinen tek şey meta veritabanına dayanacak olması. Akıllı telefonun bir şekilde şirketin Vivo Flow VR kulaklığı ile ilgili olacağı tahmin ediliyor. VR ve AR uygulamaları için kullanmak isteyen müşterilere hitap edeceği muhtemel görünüyor.

HTC, üst segment telefon için hayranlarını üç yıldan fazladır bekletiyor olsa da, şirket Wildfire serisi altında orta segment telefon tanıtımlarını sürdürüyor. Bu telefonlar Tayvan ve Hindistan gibi belirli pazarlarda piyasaya sürülüyor. Şu sıralar gündemde olan amiral gemisi telefonun daha fazla pazarda satışa çıkıp çıkmayacağı ise belli değil.

Son olarak, HTC’nin son dört yıldır sınırlı pazarlarda daha az telefon piyasaya sürmesinin nedeni, 2018’de akıllı telefon biriminin büyük bölümünü 1,1 milyar dolar karşılığında Google’a satmasıdır.

HTC Yeniden Telefon İşine Girebilir!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.