Katlanabilir Telefonlar Mayıs 28, 2022 20:56

Xiaomi Galaxy Z Flip 3’e Rakip Hazırlıyor

Xiaomi Galaxy Z Flip 3’e Rakip Hazırlıyor

Katlanabilir telefon sektörüne yeni bir oyuncu katılabilir. Xiaomi, Samsung’un Galaxy Z Flip 3 modeline rakip geliyor. Peki, nasıl olacak?

Katlanabilir telefon alanında yeni bir gelişme yaşandı. Güney Koreli Samsung’un domine ettiği bu pazarda Xiaomi ben de varım diyor. Mix Fold modeli ile katlanabilir alana giriş yapan Çinli firma şimdi de Galaxy Z Flip 3’e rakip olmak için kolları sıvamış durumda. Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’nin (CNIPA) sitesinde yayınlanan patent bu iddiaları daha da güçlendiriyor.

Oldukça kompakt yapıda olacak olan bu telefon dikine katlanabilecek. Ekran altı kamera teknolojisini kullanacak olan telefon tam ekran deneyimini üst seviyeye çıkaracak. Bu yıl içerisinde muhtemelen Aralık ayında Xiaomi 13 ile tanıtılması beklenen telefon fiyat konusunda rakiplerine göz dağı verebilir.

Dikine katlanabilir telefonlar genellikle 1.500 dolar bandında satılıyor. Xiaomi’nin de bu fiyat bandında bir fiyat belirlemesi bekleniyor. Yonga seti tarafında Xiaomi’nin izleyeceği yolu kestirmek güç. Ya telefonda Snapdragon 7 Gen 1 ya da Snapdragon 8+ Gen 1 yer alacak. 8 GB veya 12 GB RAM seçeneği ile gelecek olan telefonun depolamada 256 GB ve 512 GB ile kutusundan çıkması bekleniyorXiaomi

 

Android 13 ve MIUI 13.5 ile gelecek olan bu telefon katlanabilir ekranlar için bir dizi optimizasyon aracına da sahip olacak. Bakalım CNIPA’da görünen bu patent gerçeğe dönüşecek mi yoksa Xiaomi’nin içerisinde sonra değerlendirilmek üzere bekletilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.