PlayStation Mayıs 28, 2022 21:59

PlayStation Özel Oyunları PC’ye ve Mobile Gelecek

PlayStation Özel Oyunları PC’ye ve Mobile Gelecek

PlayStation’ın yeni planları belli olmaya başladı. PlayStation özel oyunlarını hem PC hem de mobil platformlara getirmeye başlayacak.

Xbox’ın PlayStation karşısındaki sert ataklarından sonra PlayStation’dan da hamle gelmişti. Bu süreçte God of War, Days Gone, Uncharted ve Horizon Zero Dawn gibi PS4 özel oyunlarını PC’ye getiren oyun devi yeni planlarını açıkladı. Firmanın CEO’su Jim Ryan, Sony’nin PC ve telefonlar için oyun üreteceğini açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre oyunların yüzde 50’si PlayStation’a özel kalacak. Diğerleri ise PC’ye gelmeye devam edecek. Muhtemelen The Last of Us, Spider-Man ve Gran Turismo gibi yapımlar PlayStation’a özel olmaya devam edecek. Sony bu süreçte mobil platformlara da atılımlar yapacak. Mobilin sınırlarından dolayı yüksek grafikli oyunların mobile bu etapta gelmesi imkansız. Bu yüzden Sony’nin mobil için oyunlar üretmesi bekleniyor.

PlayStation

PlayStation’ın mali raporu

Konu ile ilgili açıklama yapan Jim Ryan; “Tarihsel olarak PlayStation Studios, zengin hikaye anlatımı ve güzel grafiklere sahip geniş bir tek oyunculu oyun portföyü oluşturma konusunda mükemmel bir iş çıkardı. Ancak kendimizi kesinlikle oyun pazarının oldukça dar bir bölümüyle sınırladık. Oyunculara yenilikler sunmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Sony’nin PS4’te milyonlar satan oyunu God of War, PC’ye gelmesine rağmen büyük bir başarı elde edemedi. God of War PC’de oldukça az sattı. Sony’nin bu satış rakamlarını nasıl değerlendireceği merak konusu. Bakalım PC’ye özel oyunlar gelmeye tam gaz devam edecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.