Akıllı Telefon Mayıs 28, 2022 11:51

Huawei Mate 50 Pro Biraz Daha Gecikecek!

Huawei Mate 50 Pro Biraz Daha Gecikecek!

Yeni bir rapora göre tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Huawei Mate 50 Pro bir ay gecikmeli olarak çıkış yapacak.

Huawei, 2019’dan bu yana devam eden ambargolar nedeniyle amiral gemisi telefon tanıtımını yılda bir seriye düşürdü. Başka bir ifadeyle yıl içerisinde ya P serisi ya da Mate serisi telefonlardan biri tanıtılıyor. Geçen Huawei P50 serisinin duyuran teknoloji devinin bu yıl ise Huawei Mate 50 serisinin piyasaya sürmesi bekleniyor. Peki Türkiye’de satılmasını beklediğimiz Huawei Mate 50 Pro ne zaman tanıtılacak?

Huawei Mate 50 Pro, Ağustos Ayında Tanıtılacak

Daha önceki bazı raporlarda telefonun tanıtım tarihi için temmuz ayı işaret edilmişti. Ancak Çin’deki Covid-19 kapanmalarının bir sonucu olarak tedarik zincirlerinde ciddi aksamalar yaşandı. Yaşanan stok sorunu nedeniyle Mate 50 serisinin tanıtım tarihi bir ay ötelenmiş olabilir.

Çin’deki Covid-19 kapanmaları sadece Huawei’i değil, Apple başta olmak üzere birçok markanın ürün yol haritasını etkilemişe benziyor. Yine yakın zamanlı bir raporda iPhone 14 Max’in üretim sürecinin bu kapanmalardan etkilendiği aktarılmıştı.

Huawei Mate 50

Huawei Mate 50 serisi beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip olacak. Devam eden ambargolar nedeniyle bu işlemcinin 4G versiyonu kullanılacak. Fakat Huawei ve diğer üçüncü taraf üreticilerin 5G erişimi sağlayan kılıflar üzerinde çalıştığı biliniyor.

Öte yandan Huawei Mate 50 serisi, HarmonyOS 3.0 sürümüyle gelen ilk telefonlar olacak. Huawei, yaklaşmakta olan bu amiral gemisi ile yeni kamera teknolojilerini getirmeye devam edecek. Mate 50 serisinin kamera biriminde bu defa Leica ile bir iş birliği olmayacak.

Huawei P50 Pro Fiyatı Türkiye’de Düşüşte!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.