Google Mayıs 28, 2022 14:55

Google Tensor 2 ile Pixel’ler Şaha Kalkacak

Google Tensor 2 ile Pixel’ler Şaha Kalkacak

Google’ın Pixel 7 ailesinde kullanacağı Google Tensor 2 yonga seti hakkında bilgiler gelmeye başladı. Bu sefer Google şahlanacak.

Arama devi Google bu yıl bir değişiklik yaparak karşımıza Pixel 6 ailesinde kullandığı Google Tensor işlemcisi ile çıkmıştı. Apple, Huawei ve Samsung gibi kendi yonga setini üreterek telefonlarındaki stabilite ve performansı üst seviyeye çıkarmak isteyen firmanın yeni planı belli oldu. Pixel 7 ve 7 Pro’da kullanılacak olan Google Tensor 2 yonga seti hakkında bilgiler gelmeye başladı.

Son gelen bilgilere göre; Pixel 7 ve Pixel 7 Pro ekran tarafında selefi ile aynı olacak. Ana modelde 90 Hz tazelemeli 1080P ekran Pro mdeolde ise 120 Hz tazelemli 1440P ekran kullanılacak. Bu paneller Samsung tarafından sağlanacak. Matris katalog numaraları sırasıyla S6E3FC3 ve S6E3HC3 olacak. Neredeyse selefi ile aynı paneli kullanacak olan Google, işlemci tarafında farkını ortaya koyacak.

Android 13 ile tam uyumlu bir şekilde çalışacak olan Tensor 2 yonga setinin TSMC’nin 4nm üretim süreci ile üretilmesi bekleniyor. Sekiz çekirdekli bir yapıda olacak olan bu yonga seti 1+3+4 dizilimini destekleyecek. Snapdragon 8 Gen 2 ayarında olması beklenen Tensor 2’nin grafik birimi tarafında da bir sıçrama yaşaması bekleniyor. Google’ın anavatanı Amerika’da Pixel satışlarının artması firmayı bu alanda yatırım yapmaya yöneltecek gibi görünüyor.

Google Pixel 7

Google Pixel 7

Pixel 7 ailesinin çıkış tarihi ise Ekim ayında olacak. Kamera konusunda yine elini taşın altına koyacak olan Google, amiral gemisi telefon sevenlerin gönlünü bir kez daha fethedecek. Türkiye pazarını yine pas geçecek olan teknoloji devi bakalım ülkemize ne zaman giriş yapacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.