Akıllı Telefon Mayıs 28, 2022 12:48

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, Geliştiriciler etkinliğinde resmi olarak görücüye çıktı. Şimdi ise telefonların özellikleri netleşiyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Google I/O etkinliğinde Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun resmi görselleri paylaşıldı. Kamera tasarımındaki bazı dokunuşlar dışında Pixel 7 serisinin Pixel 6 ile aynı olacağını söyleyebiliriz.

Arama motoru devi söz konusu etkinlikte Pixel 7 serisini gösterse de, teknik özellikler noktasında tek kelime etmedi. Fakat bazı gelişmeler telefonların ekran çözünürlüklerini ve bazı önemli detayları şimdiden açığa çıkarmış durumda.

Google Pixel 7 Serisi Ekran Özellikleri Belli Oldu

9to5Google sitesinde yer alan bir rapora göre , Pixel 7 ve Pixel 7 Pro , önceki Pixel 6 ve 6 Pro ile neredeyse aynı ekrana sahip olacak. Android Açık Kaynak Projesi’nden elde edilen verilere göre telefonlar için biri C10 ve diğeri P10 etiketli iki yeni ekran sürücüsü oluşturuluyor.

Kodların detaylarına inildiğinde telefonların Samsung üretimi ekranlara sahip olacağı görülüyor. Pixel 7’nin ekranı 90 Hz‘e kadar çalışabilen 2400 x 1800 piksel çözünürlüğünde olacak. Söz konusu Pixel 7 Pro olduğunda ise ekran 3120 x 1440 piksel çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip olacak.

Ekran çözünürlükleri ve tarama hızları geçen yıl tanıtılan Pixel 6 serisi ile aynı görünüyor. Ancak Pixel 7’nin Pixel 6’dan biraz daha küçük olduğu söyleniyor. Pixel 7’deki ekran 1 mm daha dar ve 2 mm daha kısa olacak. Pixel 7 Pro ile aynı ekrana sahip olmasının yanında 1080p modunda da çalıştırılabilecek.

Sızıntılara ve söylentilere bakılırsa Pixel 7 serisi küçük güncellemeler taşıyor ve sıra dışı hiçbir şey yok gibi görünüyor. Ancak, lansmana daha 4-5 ay var ve bu noktada Google’ın bizi şaşırtmasını bekliyoruz.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Tanıtılmasaydı Daha İyiydi

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.