Akıllı Telefon Mayıs 27, 2022 14:24

Xiaomi Flip Phone, Galaxy Z Flip 4’e Rakip Olacak! İşte Görüntüler

Xiaomi Flip Phone, Galaxy Z Flip 4’e Rakip Olacak! İşte Görüntüler

Xiaomi, yeni bir akıllı telefon tasarımının patentini aldı. Xiaomi Flip Phone adlı telefon Galaxy Z Flip serisinin andırıyor.

Xiaomi son patent başvurularına bakılırsa Samsung’un Galaxy Z Flip serisine benzeyen yeni bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Şu an için Xiaomi Flip Phone olarak isimlendiren telefon kamera yapısı noktasında ise Pixel 6 serisini anımsatıyor. Şimdi detaylara göz atalım.

Xiaomi Flip Phone Karşınızda!

Xiaomi’nin yakın zamanda CNIPA’ya (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) yaptığı başvurusunda yeni bir katlanabilir telefon hazırlığı içerisinde olduğu görüldü. Görüntüler arasında telefonun hem katlanmış hem de açık fotoğrafları yer alıyor.

Bu telefon katlandığı zaman Galaxu Z Flip serisi gibi kompakt bir hale geliyor ve kot cebinde bile rahatlıkla taşınabiliyor. Patent görüntülerinden anladığımız kadarıyla telefonun dışında bir ekran yer almayacak. Dış kısımda bir şerit üzerinde yan yana dizili üç kamera göze çarpıyor. Xiaomi bu şerit üzerine mini bir ekran da yerleştirilebilir.  Bu durumda üçlü kamera selfi çekiminde kullanılabilir.

Telefonun ekran boyutu konusunda şu an için bir bilgi bulunmuyor. Telefonun ön kamerası şu an için gizemin koruyor. Bu kamera ya ekran üzerinde merkeze ya da ekran altına konumlandırılacak.

Xiaomi ilk katlanabilir telefonu olan Xiaomi Mix Fold modelini geçen yıl duyurdu. Küresel çapta satışa sunulmayan telefonun devam modeli bu yaz tanıtılabilir. Fakat Galaxy Z Flip serisinin elde ettiği başarı gösterdi ki, dikey formda olan katlanabilir telefonlar uygun fiyatları da göz önüne alındığında özellikle genç kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekmekte. Telefona dair yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Xiaomi 11T Pro Türkiye Fiyatında Son Durum! Artış Başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.