Xbox Mayıs 27, 2022 11:18

Xbox Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

Xbox Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

Oyun dünyasını değiştirecek bir duyuru ile karşınızdayız. Xbox yeni konsol üzerinde çalıştığını açıkladı. Peki, bu konsol nasıl olacak?

Microsoft cephesi bildiğiniz gibi bulut tabanlı oyun servislerine büyük yatırım yapıyor. Game Pass Ultimate sistemine dahil edilen xCloud sayesinde oyuncular herhangi bir konsola gerek kalmadan bulut tabanlı olarak oyunları oynayabiliyor. Bugün ise gelen haberler oldukça sevindirici. Xbox yeni konsol üzerinde çalışıyor. Ancak bu bildiğiniz gibi bir konsol olmayacak.

Sony’nin karşısında büyük atılımlar yapan Microsoft, bulut tabanlı servisini TV veya monitörlerden oynamak için yeni bir cihaz üzerinde çalıştığını doğruladı. Stick şeklinde olacak olan bu cihaz direkt olarak HDMI üzerinden cihaza bağlanacak. Xbox kontrolcüsünün de eşlenebileceği bu konsol sayesinde bulut tabanlı oyunları TV veya monitörde oynayabileceksiniz.

Konsolda ethernet girişinin olmasına ve Wi-Fi 6 bağlantısının olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Oyunları sadece bulut tabanlı olarak çalıştıracak olan bu mini konsolda bir dizi ağ optimizasyon aracının yer alacağını düşünüyor. Gecikmeyi düşürmek ve framerate’i artırmak için Microsoft’un yenilikler sunmasını da bekliyoruz.

Xbox Yeni Konsol

Xbox Yeni Konsol

Bazı kaynaklar tarafından Xbox TV Stick olarak isimlendirilen bu ürünün önümüzdeki yıl piyasaya sunulması bekleniyor. Fiyat açısından muhtemelen ya 69.99 dolar ya da 99.99 dolar olacak olan bu ürünün Türkiye pazarına gelmeyeceğini düşünüyoruz. xCloud bulut sistemini henüz ülkemizde kullanıma sunmayan Microsoft cephesinin 2023 yılında bu alanda ülkemizde girişimler yapmasını bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.