WhatsApp Mayıs 27, 2022 11:53

WhatsApp Kaybolan Mesajlar için Düğmeye Bastı

WhatsApp Kaybolan Mesajlar için Düğmeye Bastı

WhatsApp’a yenilikler eklenmeye tam gaz devam ediyor. Şimdi de WhatsApp kaybolan mesajlar için yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Meta’nın çatısındaki popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yenilikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çoklu cihaz kullanımı ve mesajlara tepki verme özelliklerini son zamanda sunarak büyük beğeni toplayan firmanın şimdiki yenilik durağı belli oldu. WhatsApp kaybolan mesajlar için yeni bir özelliği test etmeye başladı. Aylar önce kullanıma sunulan bu özelliğe gelecek olan yenilik ile mesajlar sonsuza kadar kaybolmayacak.

Bildiğiniz gibi WhatsApp’tan gönderilen mesajların 24 saat, 7 gün ve 90 gün sonra kendini otomatik olarak silme özelliği hali hazırda kullanılıyor. WhatsApp hakkında sızıntı yapan WABetaInfo, WhatsApp bu mesajlardan bazılarının kaybolmasını önleme yeteneğini test etmeye başladı. Bu yeni özellik, Kaybolan Mesajlar modu etkinken sohbetlerdeki favori mesajları kaydetmenizi sağlayacak.

Bu yenilik kaybolan mesajların ruhuna ters görünse de bir çok önemli bilginin saklanmasında büyük rol oynayabilir. Çok yakında iOS ve Android telefonlara sunulacak olan bu yeni özellik sayesinde kaybolan mesajlar modunun açık olduğu sohbetlerden silinmemesini istediğiniz şeyleri saklayabileceksiniz. Tabii güvenlik ve gizlilik için sakladığınız mesajların karşı tarafa bildirim olarak gönderileceğini belirtelim. Aynı Snapchat’te ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmesi gibi bir bildirimin olmasını bekliyoruz.

WhatsApp Kaybolan Mesajlar

WhatsApp Kaybolan Mesajlar

Telegram’ın karşısında bir dizi yenilik sunan WhatsApp, yıl sonuna kadar daha çok fazla özellik ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.