Akıllı Telefon Mayıs 27, 2022 20:48

Samsung Galaxy Z Fold 4 İşte Böyle Görünecek!

Samsung Galaxy Z Fold 4 İşte Böyle Görünecek!

Yaz döneminde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Z Fold 4 en net haliyle karşımıza çıktı. Katlanabilir telefon bakalım neler sunacak.

Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonları gündemden düşmüyor. Normal takvime sadık kalınırsa Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 ağustos ayında tanıtılacak. Fakat son dönemde sızıntılarda artış yaşanması tanıtım tarihinin erkene alınabileceğini gösteriyor. Katlanabilir telefonlara olan ilginin artması, rakiplerin yeni modeller duyurması derken Samsung’un önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu telefonları piyasaya sürebilir. Gelelim Samsung Galaxy Z Flip 4 cephesinde yaşanan son gelişmelere.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Karşınızda!

Galaxy Z Fold 4’ün nihai tasarımını gösteren yeni konsept görüntüler yayınlandı. Telefon beklendiği gibi Galaxy S22 Ultra’nın kamera yapısını benimseyecek. Fakat telefonda üç arka kamera yer alacak. Galaxy Z Fold 4’te S-Pen desteği de sürecek. Beklendiği gibi telefon üzerinde kalem için bir yuva olmayacak.

Galaxy Z Fold 4 öncül modeli olan Galaxy Z Fold 3’e göre biraz daha kısa ve daha geniş bir OLED ekrana sahip olacak. Yeni ekran formatı telefonu ön ekranla daha kullanışlı hale getirecek. Bu noktada Samsung’un zamanla OPPP Find N’in ekran formatına (18:9) döneceğini tahmin ediyoruz.

Galaxy Z Fold 4’ün Snadragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacağı kesin. Diğer taraftan hızlı şarj desteği de 25 watt olacak. kutu içerisinde beklendiği üzere adaptör olmayacak. Android 12  / One 4.1.1 sürümüyle çıkış yapacak telefonda 50 megapiksellik bir ana kamera kullanılacak. Bu kameraya 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 12 megapiksel 3x optik yakınlaştırmalı telefoto kamera eşlik edecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.