Akıllı Telefon Mayıs 27, 2022 13:23

iPhone 14 Max, Covid-19 Engeline Takılabilir!

iPhone 14 Max, Covid-19 Engeline Takılabilir!

Bu yılın en çok beklenen telefonlarından biri olan iPhone 14 Max Çin’deki Covid-19 kısıtlamalarına takılabilir. Telefonun çıkışı gecikebilir. 

Apple bu yıl iPhone stratejisinde büyük bir değişime gidecek. Tasarım tarafındaki değişimleri bir tarafa bırakırsak, mini modelin rafa kaldırılıp yerine Pro Max ile aynı ekran boyutunda nispeten daha düşük fiyatlı bir model hazırlanıyor. İddiaya göre bu telefon iPhone 14 Max ismiyle çıkış yapacak. Son gelişmelere bakılırsa iPhone 14 Max’in zamanında tanıtılamayabileceği ihtimali belirlemeye başladı. Nikkei Asia tarafından hazırlanan bir rapora göre, iPhone serisine yeni eklenecek bu model Çin’de aylardır süren Covid kilitlenmelerinin ardından programın gerisine düşmüş durumda.

iPhone 14 Max Bekleyenleri Üzecek Gelişme

Rapora göre Apple, kaybedilen zamanı telafi etmek için tedarikçilere yeni iPhone modellerinin üretimini hızlandırmaları talimatını verdi. Şanghay’ın belirli Bölgeleri mart ayı sonlarında kilitlendi. Şu sıralar kısıtlamalar gevşemeye başlasa da, tedarik zincirindeki aksama henüz girebilmiş değil. Bu durumda iPhone 14 Max’in tanıtımı eylül ayında gerçekleşse bile telefonun satış süreci yıl sonuna doğru başlayabilir.

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max

Son gelişmeler telefonların mühendislik doğrulama testinde olduğu yönünde. Bu aşama geçildikten sonra seri üretime geçilecek. Fakat Çin’deki kapanmalar nedeniyle mevcut takvimin üç hafta gerisine düşülmüş durumda.

Apple ilk kez böyle bir ikilemle karşılaşmıyor. Benzer durum 2020’de iPhone 12‘nin üretimi sırasında da yaşandı. Kilitlenme ve Covid-19 nedeniyle teknoloji devi iPhone 12’yi beklenen tarihinden bir ay sonra, ekim ayında piyasaya sürmek zorunda kaldı.

Öte yandan Çin’de devam eden Covid-19 karantinası nedeniyle Apple’ın ikinci çeyrek gelirlerinde ciddi bir düşüşe neden olacak. Beklentiler kaybın 8 milyar dolar olacağı yönünde.

iPhone 14 Pro Sızdırıldı! Yeni iPhone İşte Böyle Görünecek

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.