iOS Mayıs 27, 2022 20:24

iOS 16 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

iOS 16 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

Apple’ın önümüzdeki ayki WWDC 22 etkinliğinde tanıtacağı iOS 16 güncellemesi hakkında bilgiler gelmeye başladı. Bu sürüm başka olacak.

Cupertino merkezli Apple, Haziran ayında WWDC 22 etkinliğini düzenleyecek. Bu etkinlikte yeni yazılımlarını tanıtacak olan firmanın en çok beklenen güncellemesi ise şüphesiz ki iOS 16 / iPadOS 16 olacak. Etkinliğe günler kala bugün iOS 16’nın belli başlı özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

Son gelen bilgiler iPadOS 16’nın iPad’in çoklu görev yeteneklerini daha da geliştireceğini iddia ediyor. Ayrıca sistem, kullanıcıların pencereleri yeniden boyutlandırmasına izin verecek. Apple’ın Github platformundaki ortaya çıkan bu kod sayesinde yeniliğin ortaya çıktığını belirtelim. Kod, kullanıcının iPadOS’ta pencereyi yeniden boyutlandırma özgürlüğüne sahip olacağını gösteriyor.

Bu modun Windows 10’daki tablet modu gibi çalışması bekleniyor. iPad’leri Mac’lere yaklaştırmakta bir adım daha atacak olan Apple, iOS 16’nın tasarımında büyük çaplı bir değişiklik yapmayacak. Yeni widget’lar ekleyecek olan firma iPhone sahiplerinin hoşuna gidecek bir takım özellikler de ekleyecek.

Son gelen sızıntılar Apple’ın iOS 16’da çok büyük yenilik sunmayacağı yönünde. iOS 15’i geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 15.5 ile anca düzene oturtabilen Apple, muhtemelen risk almak istemiyor. Bu yüzden iPhone üreticisi daha çok stabilite ve performansa odaklanacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.