Android Mayıs 26, 2022 13:29

Xiaomi 12 Ultra Leica Kamerasıyla Sızdırıldı

Xiaomi 12 Ultra Leica Kamerasıyla Sızdırıldı

Xiaomi 12 Ultra Leica kamerasıyla ilk kez sızdırıldı. Xiaomi’nin temmuz ayında duyuracağı telefon Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisiyle geliyor.

Xiaomi ve Leica ortaklığı geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklandı. Hatta Xiaomi, Leica kameralı ilk telefon temmuz ayında lanse edeceğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından gözler haliyle Xiaomi 12 Ultra modeline çevrildi. Yeni yılla birlikte iddialara konu olan telefon son dönemde artık ete kemiğe bürünmüş durumda. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen sosyal medya platformu Weibo aracılığıyla Xiaomi 12 Ultra modelinin Leica kameralı görüntüleri yayınlandı. Detaylara göz atalım.

Xiaomi 12 Ultra Leica Kamerasıyla Karşınızda!

Xiaomi 12 Ultra beklendiği gibi devasa bir yuvarlak kamera modülüne sahip olacak. Kamera yapısının nasıl olacağını net olarak göremiyoruz. Lecai logosu bu kamera modülünün sağ üst köşesinde zemin üzerinde yer alıyor. Kamera tasarımına dikkatli bakıldığında ortadaki ana sensörün oldukça büyük olduğu gözleniyor.

Ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe yakın zamanlı bir paylaşımda Xiaomi 12 Ultra’nın fotoğraf kalitesi, DSLR kameralara daha önce hiçbir akıllı telefon kamerasının yapamadığı kadar yaklaşacak.

Öte yandan Xiaomi, amiral gemisi telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacağını bir süre önce onaylandı. Telefonda AMOLED LTPO 2.0 panel kullanılacak. Bu panel 6.73 inç büyüklüğünde ve 3200 x 1440 piksel çözünürlüğünde görünüyor. 1Hz ila 120Hz arasında değişebilen bir tarama hızına sahip ekranın altında parmak izi tarayıcısı olacak.

Arka bölümde ana kamerada 50 megapiksel çözünürlüğünde ve OIS destekli Sony IMX800 görüntü sesnörü yer alacak. Bu sensör 1/1.1 inç büyüklüğünde. Xiaomi 12 Ultra, sektördeki en büyük kamera sensörlerinden birine sahip olacak. Ek olarak arka bölümde 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 48 megapiksel telefoto kamera konumlandırılacak. Öndeki kameranın da yine 48 megapiksel olacağı konuşuluyor.

Xiaomi 12 Ultra’nın Kamerası Bambaşka Bir Seviye Olacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.