Windows Mayıs 26, 2022 9:53

Windows 11 Güncellemesi Yenilikler ile Geldi

Windows 11 Güncellemesi Yenilikler ile Geldi

Microsoft, Windows 11 için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Bugün işletim sistemi için bir güncelleme daha yayınlandı. 

Yazılım devi Microsoft, Windows 11 için güncellemeler sunmaya tam gaz devam ediyor. Microsoft’tan bugün büyük çaplı bir güncelleme geldi. OTA üzerinden sunulan KB5014019 yapı numaralı bu güncelleme sisteme bir dizi yenilik ekliyor. Performans ve stabilite iyileştirmelerine de barındıran bu güncellemeyi Ayarlar>Windows Update bölümünden yükleyebilirsiniz.

Güncellemeyi yükledikten sonra PC’nizin yeniden başlatılacağını belirtelim. Bildiğiniz gibi Windows 11’in kilit ekranında otomatik olarak değişen arkaplanlar vardı. Bu arkaplanlar şimdi masaüstüne de geliyor. İnternet üzerinden çekilen bu duvar kağıtları ayarlayacağınız süreye göre otomatik olarak değişiyor.

Son sürüm ile birlikte Aile Güvenliği özelliği de geliştiriliyor. Bu güncelleme bilgisayarda ek süre için bir istek gönderdiğinde bir çocuğun hesabının güvenliğini kontrol etme mekanizması da iyileştiriliyor. KB5014019 numaralı bu güncellemenin isteğe bağlı olduğunu belirtelim. Otomatik olarak yüklenmeyen bu sürümü manuel olarak yüklemeniz gerekiyor.

Windows 11

Windows 11’in yeni güncellemesi

Güncellemeler ile işletim sistemini bir adım öteye taşımaya devam eden Microsoft, bu yıl büyük çaplı yenilik sunmayacak. 2022 yılını performans ve stabiliteye ayıracak olan Microsoft’un 2023 yılında asıl yeniliklerini sunması bekleniyor. Oyuncular için yenilikler sunan Microsoft, Auto HDR desteğini de getirerek PC oyuncularının gönlünü almayı başardı. Bakalım yazılım devinin bir sonraki hamlesi ne olacak? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.