PlayStation Mayıs 26, 2022 18:51

PS5 Pro Geliyor! TCL Hazırlıkları Tamamladı!

PS5 Pro Geliyor! TCL Hazırlıkları Tamamladı!

PS5 Pro onaylandı. TCL yaptığı sunumda PlayStation 5 Pro’nun geleceği tarihi tahmin etti. Bakın yeni nesil konsollar ne zaman gelecekmiş?

Yeni nesil oyun konsolları çip krizinden dolayı daha yaygınlaşmaya yeni başlamışken piyasadan ilginç bilgiler gelmeye başladı. TCL geçtiğimiz gün düzenlediği sunumda PS5 Pro hakkında detaylar paylaştı. TCL cephesinin beklentisine göre PlayStation 5 Pro ve yeni nesil Xbox 2023’ü son çeyreğinde tanıtılacak. Bu tarih oldukça erken görünüyor. Daha yeni nesil konsollar yeni yeni popüler olmaya başlamışken yeni sürümlerinin bu denli hızlı çıkması çok zor.

TCL’in beklentisine yöre 2023’ün son çeyreğinde çıkacak olan yeni konsollar 4K çözünürlüğünde 60 ve 120 FPS değeri sunabilecek. Hatta 8K çözünürlük ve 60 FPS de desteklenecek gibi görünüyor. Şu anki yeni nesil konsollar RT kapalı olduğunda 4K çözünürlüğünde 60 FPS sunabiliyor. RT açıldığında ise FPS otomatik olarak 30 FPS’e kadar düşüyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için yeni bir GPU şart gibi görünüyor.

Ancak şu an için daha güçlü bir makineye gerek yok. Ne PS5’te ne de Xbox Series X/S’te kendini kanıtlayabilmiş bir oyun yok. Mevcut teknolojiler daha 2-3 yıl oyuncuları fazlasıyla memnun edebilecek. Sony cephesinden gelen açıklamaya göre PS5’in Pro sürümünü henüz düşünülmüyor. Bu sadece TCL’in yorumu.

PS5 Pro

PS5 Pro

Yeni nesil konsollar elbet bir gün gelecek. Ancak bunun 2023’ün sonunda olması biraz mantıksız. Tahminlerimize göre 2024’ün tatil sezonunda daha güçlü GPU’lu konsollar göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.