Nothing Mayıs 26, 2022 17:55

Nothing Phone (1) Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nothing Phone (1) Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nothing’in merakla beklenen telefonu Nothing Phone (1) için geri sayım başladı diyebiliriz. Telefonun çıkış tarihi bugün netlik kazandı.

Teknoloji dünyası uzun bir süredir Nothing’in ilk telefonunu bekliyor. Transparan kulaklığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran firma şimdi de Nothing Phone (1) ile Android telefon dünyasına yeni bir soluk kazandırmaya hazırlanıyor. Hatırlayacağınız üzere Mart ayında firmanın kurucusu Carl Pil, şirketin yeni telefonunun 2022’nin yazında geleceğini söylemişti. Bugün ise şirketin telefonu Temmuz ayında pazara sunacağı bilgisi geldi.

Nothing, yaklaşan telefonu hakkında bazı yeni ayrıntılar gösterdi. Yayınlanan görsellere göre telefon şeffaf bir arkaya sahip olacak. Çizimlerden anladığımız kadarıyla kablosuz şarjı da destekleyecek. Kasanın geri kalanı ise geri dönüştürülmüş alüminyum malzemeden üretilecek. Ayrıca firma Google, Qualcomm ve Samsung gibi üreticiler ile de ortaklık kurdu. Bu ortaklığın meyvelerini telefonda göreceğiz gibi görünüyor.

Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1)

Telefonda muhtemelen Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti yer alacak. NothingOS adı verilen arayüz ve Android 12 ile gelecek olan bu telefon safkan bir Android deneyimi sunacak gibi görünüyor. Fiyat açısından ise telefonun 500 Euro bandında olması bekleniyor. Tasarımı ile farklı bir model olacağının sinyallerini veren firma, yazılım konusunda da çok iddialı olacak. Şu sıralar test edilen Nothing Launhcer çok stabil çalışıyor. Oldukça akışkan bir Android deneyimi sunacağını düşündüğümüz firma, bu modeli belli başlı Avrupa ülkeleri ve Amerika’da satışa sunacak.

Türkiye pazarına gelmeyeceğini düşündüğümüz telefon bakalım Android telefon sektörüne yeni bir soluk kazandırabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.