Katlanabilir Telefonlar Mayıs 26, 2022 13:50

Google Pixel Fold Yalan Olmak Üzere

Google Pixel Fold Yalan Olmak Üzere

Google’ın katlanabilir telefonu Google Pixel Fold için ilginç bir karar alındı. Arama devi katlanabilir telefon işinden vazgeçebilir.

Samsung’un başlattığı katlanabilir telefon furyası tam gaz ilerlemeye devam ediyor. Bu süreçte Google’ın da Google Pixel Fold modeli ile karşımıza çıkması bekleniyordu. Bir iptal edildi bir gelecek denilen bu telefon için bugün üzücü haber geldi. Google’ın fikrini değiştirdiği ve Pixel Fold projesinden vazgeçtiği söyleniyor.

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 formatında olması beklenen bu telefonda Google’ın kendi yonga setinin kullanılması bekleniyordu. Ancak bu beklentiler de suya düştü. Konuyla ilgili açıklama yapan kaynak, Google’ın bu işten tamamen vazgeçmediğini sadece projeyi ertelediğini belirtiyor. Muhtemelen Google cephesi Samsung Galaxy Z Fold 4’ü gördükten sonra büyük revizeler yapacak.

İnternet ve teknoloji devinin bu alana temkinli yaklaşması oldukça normal. Pixel serisi bu yıl Pixel 6 ile anca anca toplamaya başladı. Geçtiğimiz Pixel modelleri ile umduğunu maalesef ki bulamayan Google’ın piyasayı iyice analiz etmesi ve rakiplerini beklemesi çok mantıklı bir seçim gibi görünüyor.

Google Pixel Fold

Google Pixel Fold’un özellikleri nasıl olacak?

Google’ın 2023 yılında artık elini taşın altına koyması ve katlanabilir telefonunu tanıtacağını düşünüyoruz. Rakipleri karşısında üst düzey bir performans sergilemek isteyen Google’ın tercih edeceği fiyat bandı da merak ediliyor. Muhtemelen 2000 dolar fiyat bandı tercih edilecek. Ancak şimdilik bu konu hakkında yorum yapmak için erken olduğunu düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.