Xiaomi Mayıs 25, 2022 11:48

Xiaomi 12s Leica Lensi ile Görüntülendi

Xiaomi 12s Leica Lensi ile Görüntülendi

Xiaomi’nin Leica imzalı telefonu Xiaomi 12s görüntülendi. Telefon kamerası ile orta segmentin tüm sınırlarını zorlayacak gibi görünüyor.

Xiaomi ile Leica güçlerini birleştirdiğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Bu işbirliği doğrultusunda firmanın ilk telefonun Xiaomi 12 Ultra olması bekleniyordu. Bugün müjdeli haber ilginç bir telefon ile geldi. Görünüşe göre Xiaomi 12 Ultra’dan önce Xiaomi 12s modeli gelecek. Leica lensi ile görüntülenen telefon kamerası ile segmentinin tüm sınırlarını zorlayacak gibi görünüyor.

Söylentilere göre bu telefonda ya Snapdragon 7 Gen 1 ya da Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti kullanılacak. Küçük bir ekran ile gelecek olan bu model fiyat açısından da uygun olacak gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi ana mode 6.28 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelmişti. Bu modelin de  hemen hemen aynı ekran ile gelmesi bekleniyor.

Çin pazarına özel olması beklenen bu model önümüzdeki haftalarda netlik kazanabilir. Telefonun kameraları hakkında şimdilik bir bilgi yok. Muhtemelen telefonun ana kamerası ya 64 Megapiksel ya da Samsung’un yeni 50 Megapiksel çözünürlüklü sensöründen beslenecek.

Toplamda üç arka kamera ile gelecek olan telefonun Leica sayesinde çok daha keskin ve net fotoğraflar çekmesi bekleniyor. DxOMark testinden alacağı sonuçları merakla beklediğimiz telefonun Haziran ayı içerisinde tanıtılıp Çin’de satışa sunulacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

 

Xiaomi 12S

Xiaomi 12S’in kamerası Leica imzalı olacak

Xiaomi’nin kamera konusunda bu sıçraması rakiplerine göz dağı verecek gibi görünüyor. Huawei’nin Leica ortaklığını bitirmesinden sonra bakalım Xiaomi en iyi fotoğraf çeken telefon unvanını eline alabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.