Akıllı Telefon Mayıs 25, 2022 8:20

Xiaomi 12 Ultra’nın Kamerası Bambaşka Bir Seviye Olacak

Xiaomi 12 Ultra’nın Kamerası Bambaşka Bir Seviye Olacak

Xiaomi 12 Ultra kamera özellikleriyle yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. İddiaya göre Telefonda DSLR’ye en yakın kamera yer alacak.

Xiaomi ve Leica ortaklığının resmiyet kazanmasının ardından bu ortaklığın ilk meyvesinin temmuz ayında tanıtılacağı belirtildi. Leica imzalı ilk Xiaomi telefon muhtemelen Xiaomi 12 Ultra olacak. Uzun bir süreden beridir haberlere konu olan telefon kamera özellikleriyle mobil fotoğrafçılıkta yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Son olarak bunu destekleyen bir açıklama Ice Universe adlı güvenilir kaynaktan geldi.

Xiaomi 12 Ultra, DSLR Kameralara Yaklaşacak

Kaynağa göre Xiaomi12 Ultra, fotoğraf kalitesi açısından, DSLR kameralara daha önce hiçbir akıllı telefon kamerasının yapamadığı kadar yaklaşacağını belirtti. Xiaomi 12 Ultra’da iddiaya göre üç arka kamera yer alacak. 3D ToF sensörle desteklenen kamera birimleri şu şekilde olacak:

  • 50 megapiksel Sony IMX989 ya da IMX800 sensör
  • 48 megapiksel ultra geniş açılı sensör
  • 48 megapiksel periskop kamera, 120X hibrit yakınlaştırma

Öte yandan şirket 12 Ultra ile birlikte ön kamera tarafında da ciddi bir sıçramaya hazırlanıyor. Yine telefondaki ön kameranın da 48 megapiksel çözünürlüğünde olacağı konuşuluyor.

Xiaomi 12 Ultra’nın kamera özellikleri kağıt üzerinde etkileyici görünüyor. Telefonu DSLR makinelere biraz daha yaklaştıracak asıl etkiyi Leica gerçekleştirecektir.  Leica ortaklığının Xiaomi 12 Ultra’nın kamera biriminde hem yazılım hem de donanımsal etkileri olacak. Monokrom fotoğrafçılık ve renk filtreleri bunlardan bazıları olacak.

Daha önce bazı raporlara göre telefonda 6.73 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde Samsung üretimi E5 AMOLED ekran yer alacak. Bu ekran 120Hz LTPO 2.0 dinamik yenileme hızına sahip olacak. Telefon ayrıca 120 watt hızlı şarj destekli 4.900 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak. Son olarak telefonun işlemci biriminde Snapdragon 8+ Gen 1’in yer alacağını belirtelim.

 

Xiaomi Mi 11 Ultra Fiyatı Çok Sert Düştü!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.