Qualcomm Mayıs 25, 2022 14:25

Snapdragon 8 Gen 2 Hakkında Bilgiler Geldi

Snapdragon 8 Gen 2 Hakkında Bilgiler Geldi

Qualcomm’un yeni nesil yonga seti olacak olan Snapdragon 8 Gen 2 hakkında ilk bilgiler geldi. Asıl performansı seneye göreceğiz.

Qualcomm geçtiğimiz günlerde 2022’nin ikinci yarısında tanıtılacak olan amiral gemisi modellere güç verecek Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setini tanıtmıştı. Isınma sorununu çözen Qualcomm, performans artışı sağlaması ile de dikkat çekmişti. Ancak asıl bomba yıl sonu tanıtılacak Snapdragon 8 Gen 2 ile patlayacak.

Sızıntıları ile ünlü olan Ice Universe, Snapdragon 8 Gen 2’nin (SM8550) güç verimliliği açısından zaten çok iyi performans gösterdiğini iddia ediyor. Bu yonga seti ile yapılan testler performans açısından oldukça tatmin edici düzeydeymiş. Ancak şimdilik performans hakkında net bir açıklamanın gelmediğini belirtelim. TSMC’nin 4nm üretim süreci ile üretilmesi beklenen bu yonga setinin Kasım ayı gibi tanıtılması bekleniyor.

Qualcomm’un yeni yonga setini muhtemelen Aralık ayında tanıtılacak olan Xiaomi 13 modeli ilk kullanan telefon olarak tarihe geçecek. 2023 yılında tanıtılacak olan Galaxy S23 serisi de bu yonga setini kullanacak. Diğer firmalar da yine önümüzdeki yıl Snapdragon 8 Gen 2’yi kullanmaya başlayacak.

Snapdragon 8 Gen 2

Snapdragon 8 Gen 2’de performans seviye atlayacak

Yeni amiral gemisi yonga seti ile performansın yanında verimliliğe de odaklanılması bekleniyor. Grafik biriminde yapılacak olan iyileştirmeler sayesinde mobil oyunlarda da üst düzey bir deneyim sunulacak. Şimdilik yeni canavar hakkında tam detaylar bilinmiyor. Muhtemelen yaz aylarının sonlarına doğru bu yonga setini Geekbench ve AnTutu gibi performans testlerinde görmeye başlayacağız.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.