iPhone Mayıs 25, 2022 12:51

iPhone 13 Bu Yılın En Popüler Telefonu Olacak

iPhone 13 Bu Yılın En Popüler Telefonu Olacak

Apple’ın peynir ekmek gibi satan telefonu iPhone 13 bu yıl rekor üzerine rekor kıracak. Apple’ın yüzü bu yıl yine gülecek gibi görünüyor.

Telefon pazarında Android dünyası ne yaparsa yapsın Apple’ın gerisinde kalmaya devam ediyor. Apple yenilik sunmadan iPhone üretse bile dünya çapında en çok satan marka olmayı başarıyor. Bu durum iPhone 13 için de geçerli. iPhone 12’ye göre büyük çaplı 1 tane bile yenilik sunmayan Apple, yine en çok satan marka konumunda kendini buluverdi. Bu noktada Apple’ın müşterilerinin sadakati büyük önem taşıyor.

Araştırma firması olan IDC’ye göre bu yılın ilk çeyreğinde en çok iPhone 13′ sattı. İkinci sırada Pro Max model yer alırken, dördüncü sırada ise Pro yer aldı. Üçüncü sırada ise ilginç bir şekilde Galaxy A12’yi görüyoruz. Bu listeden anlayacağımız üzere Android telefonlarda üst segmentteki satış oranları Apple’ın çok ama çok gerisinde yer alıyor.

iPhone 13

iPhone 13’ün Satışları Tavan Yaptı

IDC’ye göre bu yılın en çok satan telefonu açık ara Apple’ın yeni serileri olacak. Android tarafında ise maalesef ki hala premium segmentteki telefonları en çok satan listelerde göremiyoruz. Apple durum böyle olduğu için yenilikleri daha uzun süreler damıtarak vermeye devam eder. Kendine sadık bir müşteri kitlesi oluşturan Cupertinolu firma, bir önceki yılın aynı modelini sunsa bile yok satacağından emin.

Bakalım Apple bu rehavete kapılacak mı yoksa yenilik sunmaya yavaştan başlayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.