Akıllı Telefon Mayıs 24, 2022 8:18

Xiaomi 13 ve 13 Pro Şimdiden Sızdırıldı!

Xiaomi 13 ve 13 Pro Şimdiden Sızdırıldı!

Xiaomi 13 ve 13 Pro sızıntıları art arda gelmeye başladı. Telefonların ikisi şimdi de IMEI veritabanında görüldü. İşte çıkış tarihi…

Xiaomi cephesinde inanılmaz hareketli günler yaşanıyor. Leica ile yapılan ortaklığın açıklanmasının ardından gözler tam da Xiaomi 12 Ultra modeline çevrildi. Xiaomi-Leica işbirliğinde geliştirilen ilk kamera biriminin temmuz ayında tanıtılacak Xiaomi 12 Ultra’da yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu gelişmeler yaşanadursun Çin kaynaklı bazı gelişmelerde Xiaomi 13 serisi için test sürecinin başladığı bildirildi. Xiaomiui sitesinde yer alan bir haberde ise Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri IMEI veritabanında kendilerini gösteriyor.

Xiaomi 13 ve 13 Pro Tanıtım Tarihi

Telefonların teknik özellikleri hakkında şu an bir veri bilinmiyor. Telefonlar hakkında bilinen tek detay Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak olmaları. Öte yandan IMEI veritabanındaki verilere göre Xiaomi 13 için 22/11, Xiaomi 13 Pro içinse 22/10 model numaralarını taşıdığı görülüyor. Bu bilgiler amiral gemisi telefonların beklenenden daha erken yani kasım ayında tanıtılacağı anlamına geliyor. Xiaomi 12 serisi geçen yıl aralık ayının sonunda tanıtılmıştı.

TSMC’nin 4nm üretim sürecinde geliştirdiği Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak telefonlarda kamera biriminde ciddi bir gelişmeden söz edilebilir. Xiaomi ve Leica ortaklığının ikinci meyvesi görünüşe bakılırsa Xiaomi 13 serisi olacak. 50 megapiksel ana kameralı sensörle donatılması beklenen telefonlarda 120 watt hızlı şarj desteği, ekran altı parmak izi tarayıcısı, stereo hoparlör ve Android 13 / MIUI 13.5 gibi gelişmeler göreceğiz. Xiaomi 13 serisi cephesinde sular ısınmışa benziyor. Kısa süre içerisinde sızıntıların artacağını düşünüyoruz.

Son olarak, Xiaomi 12 serisi ülkemizde henüz satışa sunulsa da, telefonlar aralık ayından bu yana Çin’de tüketicilerle buluşmakta.

Xiaomi 13 Tam Bir Canavar Olacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.