TikTok Ofisinden iPhone ve Mac Çalındı!

Sosyal medya devi TikTok hırsızlık olayı ile gündeme geldi. TikTok’un ofisinden iPhone ve Mac’ler çalındı. İşte konuyla ilgili ayrıntılar.

Rusya karışmaya devam ediyor. Şimdi de sosyal medya devi TikTok, Rusya’da ilginç bir olay ile karşılaştı. TikTok’un Moskova ofisinde meydana gelen hırsızlık olayında 2.1 milyon rubleden fazla Apple ürünü çalındı. TASS’ın aktardığına göre hırsızlar şirketin ofisinden 31 adet iPhone, 8 adet Apple Watch ve 4 adet Mac bilgisayar çalış.

Yaşanan bu tatsız olaydan sonra firma; “Hırsızlıkla ilgili madde uyarınca (Rusya Federasyonu Ceza Kanunu’nun 158. maddesinin 4. kısmı “b” paragrafı) bir ceza davası başlatıldı” açıklamasını yaptı. Kaynak, maddi hasarın 2.167.610 ruble olduğunu açıkladı.

Bu hırsızlık olayını içeriden biri yapmış gibi görünüyor. Çünkü hırsızlar ofis kapılarının kilitlerine zarar vermeden kapıyı açmış. Ayrıca hırsızlar ortalığı karıştırmadan Apple ürünlerini elleri ile koymuş gibi alıp kaçmış. Yapılacak olan araştırma sonrası hırsızlığı kimin yaptığı bulunacaktır. Ya içeriden biri yaptı ya da çalışanlardan biri hırsız ile ortak bir işe kalkıştı. Şimdilik net konuşmak için erken.

TikTok Video Uzunluğu
TikTok’un ofisi soyuldu

TikTok’un Rusya’da böylesine ağır bir hasar alması oldukça üzücü. Savaş sonrası Rusya pazarından çekilmeyen hatta yaptırım bile uygulamayan TikTok’un başına neden böyle bir olay geldi kim bilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu