Instagram Tasarımda Değişiklikler Yaptı

Instagram’ın tasarımında küçük ama etkili değişiklikler yapıldı. Instagram artık daha sade bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Meta’nın bünyesinde yer alan Instagram tasarımda yeni enerji mottosu ile küçük ama etkili değişiklikler yaptığını açıkladı. Ayrıca, firma platformundaki bağımsız yaratıcılara odaklandığını vurgulamak için kendi yazı tipini de duyurdu. Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz yeni logo, aydınlatılmış ve canlı görünmesini sağlayan canlı renkler ile geliyor. Instagram’a göre, bu yenileme keşif anlarını işaret etmek için yapıldı.

Instagram gradyanı adı verilen bu tasarım değişikliğinde firma yeni bir imaj çizmek istiyor. Bu gradyan Instagram’ın renklerinden oluşuyor. Pazarlama, logo ve uygulamada, gradyanın aydınlatılma şekli keşif anlarını gösteriyor. Konu ile açıklama yapan firma “Instagram’ın gradyanını hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni yazı tipi Instagram Sans ise firmanın özgünlüğünü gösteriyor. Konu ile ilgili olarak; “İnsanların her gün gördüğü logomuz ve işaretimiz, Instagram Sans için ilham kaynağı oldu.” dedi.

Instagram
Instagram’ın yeni tasarımı

Sosyal medya devi, yeni yazı tipinin mirasımız göz önünde bulundurularak inşa edildiğini ve küresel senaryolara sahip olduğunu söyledi. Yazı tipi, Hikayeler ve Reels’ta kullanılabilecek. Instagram Sans, İngilizce’ye ek olarak Arapça, Tayca ve Japonca gibi çeşitli dilleri de destekliyor.

Instagram’dan bu küçük ama etkili değişikliklikleri özetleyen bir de açıklama geldi. Sosyal medya devi; “Yeni tasarım sistemimiz, sadeliğe ve kendini ifade etmeye odaklanarak içeriği merkeze koyuyor. Instagram için yeni pazarlama düzenleri tam ekran görüntüler sergiliyor, uygulama içi deneyime atıfta bulunuyor ve topluluğumuzdan her gün gördüğümüz yaratıcılığı kutluyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu