Akıllı Telefon Mayıs 24, 2022 8:48

Huawei ve Leica Ortaklığı Resmi Olarak Sona Erdi!

Huawei ve Leica Ortaklığı Resmi Olarak Sona Erdi!

Xiaomi ve Leica arasındaki iş birliğinin resmiyet kavuşmasının ardından gözler Huawei’ye çevrildi. Huawei ve Leica ortaklığında son durum?

Huawei akıllı telefonlarda son yıllarda Leica yapılan kamera işbirliğine defalarca şahit olduk. Ancak dün malumun ilanı gerçekleşti. Xiaomi ve Leica uzun zamandan beridir dillendirilen iş birliğini resmi olarak açıkladı. Peki bu gelişme Huawei ile Almanya merkezli kamera şirketi Leica’nın ilişkilerini etkileyecek mi? Huwei ve Leica ortaklığında yaşanan son önemli gelişmeyi aktarıyoruz.

Huawei ve Leica Ortaklığı Bitti

Android Authority sitesi konu hakkında Huawei’ye resmi bir e-posta gönderdi. Huawei’den yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“İki şirketimiz (Huawei ve Leica) arasındaki iş birliğinin 31 Mart’ta sona erdiğini onaylayabiliriz.”

Bunun anlamı, Mayıs 2022 itibariyle Huawei’nin artık Leica ile ortak olmadığı ve Leica markalı Huawei akıllı telefonların artık sonunun geldiği. Huawei’in Leica işbirliğinde geliştirdiği son amiral gemisi telefonu Huawei P50 ve P50 Pro oldu. Snapdragon 888 4G işlemcisinden güç alan Huawei P50 Pro halihazırda Türkiye’de de satılmakta.

Huawei’in bundan sonraki süreçte bir başka kamera üreticisiyle işbirliği yapıp yapmayacağı şu an için bilinmiyor. Bir sonraki Huawei Mate ya da P serisi amiral gemisi telefonlarda bunu göreceğiz.

Son olarak, Huawei-Leica ortaklığı 2016 yılında Huawei P9 modeliyle başladı. İkili iş birliğinde geliştirilen amiral gemisi kameraların büyük bölümü tanıtıldıkları dönem DxOMark testlerinde zirveye ortak oldu. Özellikle dünyanın üç arka kameralı ilk telefonu olan Huawei P20 Pro büyük ses getirmişti.

Xiaomi ve Leica Ortaklığı Resmi Olarak Açıklandı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.