MediaTek Mayıs 23, 2022 11:51

MediaTek Dimensity 930 Giriş Segmenti için Geldi

MediaTek Dimensity 930 Giriş Segmenti için Geldi

MediaTek giriş seviyesi telefonlar için yeni yonga seti MediaTek Dimensity 930 ile karşımıza çıktı. İşte Dimensity 930’un özellikleri.

Yonga seti devi MediaTek, Qualcomm’u köşeye sıkıştırmaya devam ediyor. MediaTek’ten bugün giriş seviyesi telefonlar için MediaTek Dimensity 930 yonga seti geldi. Sunduğu özellikler ile rakiplerine göz dağı veren bu yonga seti 2022’nin ikinci yarısında tanıtılacak olan Android telefonlara güç verecek. Gelin bu yonganın özelliklerine göz atalım.

Dimensity 930, 5G akıllı telefonların verileri daha hızlı indirmesini ve daha yüksek hızlar ve daha fazla erişim için karma dupleks FDD+TDD dahil olmak üzere 2CC-CA ile konumdan bağımsız olarak bağlantıda kalmasını sağlıyor. 5G bağlantı konusunda dikkat çeken bu yonga seti giriş segmentini canlandıracak yeniliklere de sahip.

Bu yonga seti canlı ayrıntıları yakalamak üzere tasarlanmış olup, 120Hz tazelemeli Full HD+ çözünürlüğünde ekranlar ve HDR10+ video için MiraVision HDR video oynatma ve görüntüleme ile donatılıyor. Bu özelliklere ek olarak, HyperEngine 3.0 Lite oyun geliştirmeleri, sorunsuz kullanıcı deneyimleri ve maksimum pil ömrü için daha düşük gecikme süresi sağlamak üzere akıllı çoklu ağ yönetimi sunuyor.

MediaTek Dimensity 930

MediaTek Dimensity 930

Oyun performansı konusunda Qualcomm’dan bir tık iyi olacağı söylenen bu yonga setinin fiyatının da uygun olması bekleniyor. Bu sayede Android telefon pazarında ciddi anlamda güzel indirimler görebiliriz. Çinli firmaların yoğun bir ilgi göstereceği bu yonga setini, Xiaomi, Redmi, POCO, OPPO ve Vivo gibi firmalar tercih edecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.